Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Audio ieraksti

Inese GALANTE(soprāns) ”ĀRIJAS NO VERDI VĒLINAJĀM OPERĀM”

CARMINA BALTICA ir Zviedrijas-Latvijas skaņu ierakstu privātfirma, kuras ģenerāldirektors ir Gunnars Ljungdāls no Zviedrijas, bet izpilddirektore - Inna Davidova no Latvijas. Jaunās organizācijas mērķis ir palīdzēt Baltijas valstu mūziķiem, kā arī tiem ārzemju izpildītājiem, kuru darbība ir cieši saistīta ar Baltiju, iekļūt starptautiskajā tirgū.

Pirmā dziedātāja, kuras balss tikusi ierakstīta CARMINA BALTICA diskā, ir Inese Galante. Viņas albūms ir divu firmu - CARMINA BALTICA un CAMPION RECORDS – kopražojums. Britu ierakstu firma CAMPION RECORDS, kas laidusi klajā jau deviņus Ineses Galantes albūmus, dziedātāju uzskata par savu zvaigzni (viņa arī apbalvota ar Zelta un Platīna diskiem par CD “Debija”).

Albūms ir tapis Rīgas Skaņu ierakstu studijā 2003.gada janvārī. Ierakstos piedalījies arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Rīgas Zviedru skolas koris. Diriģents - Terje Mikelsens (Norvēģija). Skaņu režisors - Kārlis Pinnis.

Tūliņ pēc iznākšanas disks ir saņēmis daudzu kritiķu augstus novērtējumus, to vidū - žurnāla GRAMOPHONE “redaktora izvēle” (2003. gada oktobrī).


 "FANTĀZIJAS" VESTARDS ŠIMKUS, klavieres

Latvija ir bagāta ar talantiem mūzikā, taču mūsdienu jauno pianistu vidū būs grūti atrast tik pievilcīgu vārdu kā Vestarda Šimkus vārds.

Viņa spēlē saista lielas personības spēks un neparasts, individuāls domāšanas veids. Viņa virtuozitātē mēs dzirdam pianisma zelta laikmeta atbalsi - atbalsi no tā laikmeta, kad uz koncertskatuves valdīja Lists un vēlāk tādi klavieru valdnieki kā Buzoni, Rahmaņinovs, Horovics… Vestardam Šimkum virtuozitāte nav pašmērķis. Viņš tajā rod dziļāku būtību - virtuozs ir kā bruņinieks ar augstiem ideāliem. Un pats galvenais, ka Šimkus klavierspēlei piemīt unikāla talanta starojums.

Tik bagātīgi apdāvināti mūziķi piedzimst reti. Vestards Šimkus attīstās ļoti strauji. Jau rīt viņš būs citāds, atšķirīgs... Un reiz nākotnē būsim laimīgi, sakot: “Bet mēs viņu dzirdējām jaunu!”

Olga Pētersone


Jūsu elki Gidons Krēmers, Inese Galante un citi slaveni Rīgas mūziķi - visi vienā zvaigznājā, vienā bukletā un vienā kompaktidoskā, jūsu mājās!

Šis buklets ir ne vien poligrāfiski krāšņs izdevums „īpašam gadījumam”, bet arī brīnišķīgs mirklis, kas tapis apstādināts, dzīva lappuse Rīgas kultūras vēsturē, tās ne ar ko citu nesalīdzināmā melodija, pilsētas muzikālā atmiņa. Buklets ir brīnišķīga dāvana gan mūzikas mākslas smalkam pazinējam, gan katram mūzikas mīļotājam – to slaveno mākslinieku pielūdzējam, kuru dzīvē Rīga aizvien būs īpaša un neatkārtojama pilsēta.


ANTONIO VIVALDI  Le Quattro Stagioni / Gadalaiki

(Jevgeņijas Ļisicinas pārlikums ērģelēm)

Jevgeņija Ļisicina spēlē Rīgas Doma ērģeles

          

Jūsu rokās ir ļoti rets Antonio Vivaldi "Gadalaiku" ieraksts , ko 1978.gadā ērģelēm pārlikusi Jevgeņija Ļisicina.

"Gadalaikus" Jevgeņija Ļisicina neskaitāmas reizes spēlējusi gan Domā, gan bijušajā PSRS, gan ārzemēs.

Kur tad slēpjas šī pārlikuma veiksme? Pirmkārt, tā stilistiskajā dabiskumā. Otrkārt, māksliniece ar meistara intuīciju ir uzminējusi, ka ērģeles – daudzmanuālais (daudzslāņains!)  instruments – rada iespēju izvietot orķestri uz galvenā manuāļa, kas skanējuma ziņā ir bagātīgāks, bet solistu (šajā gadījumā – vijoli) – uz blakus manuāļiem. Šādi pretstatot vienu reģistru grupu citai, viņa arī novilkusi paralēli starp solista un orķestra sacensību. Ērģeļu tembrālā bagātība un izsmalcināta reģistrācija ļāvusi vēl krāšņākas darīt skaņu ainavas, ko tēlojis Vivaldi – viņš bija īstens gleznotājs mūzikā.

"Gadalaiku" pārlikums ērģelēm atklāj šīs mūzikas patiesi kosmisko mērogu!


Itāļu baroka mūzikas skaistākās pērles – izcilu Latvijas mūziķu priekšnesumā

Inessa Galante (soprāns)

Sergejs Jēgers (alts)

 

Šajā albumā ieskaņotais Antonio Vivaldi (1678-1741) Stabat Mater, RV 621(solo altam, divām vijolēm, violai un basso continuo) ir komponēts 1711.gadā, komponistam esot zīmīgajā 33 gadu vecumā, un pirmatskaņots, piedaloties komponista tēvam vijolniekam Pjetro Alesandro, Brešas pilsētā (Brescia) 1712.gada 18.martā, Svētās Dievmātes Septiņu sāpju dienā.


Pirmoreiz vēsturē!

Mocarta Rekviēmu atskaņo četri dziedātāji un instrumentāls ansamblis!

 

V.A.Mocarts – Rekviēms

(А.Mustonena aranžējums)

 

Solisti: Inese Galante (soprāns), Antra Bigača (mecosoprāns), Viesturs Jansons (tenors), Egils Siliņš (bass)

          

Mēs zinām, ka savu pēdējo skaņdarbu – REKVIĒMU – Mocarts ir komponējis noslēpumainos apstākļos. Dīvainais stāsts par tā rašanos, komponista pāragrā nāve un uz mūžu zudušais kaps ir kalpojis par pamatu tam, lai 1791. gadā Mocarta dzīve pārtaptu par leģendu.


Ekumēniskie Ziemassvētki

 

Vokālā grupa PUTNI

vadītāja Antra Dreģe

Senās mūzikas ansamblis LUDUS

vadītāja Māra Birziņa

Kamerorķestris

diriģents Normunds Dreģis

 


AVE MARIA

Inese Galante Rīgas Domā

 

Elīna Bukša, vijole

Aivars Kalējs, ērģeles

 

Tādēļ jau mēs dzīvojam – lai atvērtu cilvēku sirdis, lai liktu viņiem gan iegrimt sen aizmirstās izjūtās, gan pacelties virs pelēkās ikdienas…

Inese Galante

 

Hermaņa Brauna fonda ciklu Pilsētai un Pasaulei 1998.gadā atklāja Inese Galante. Kopš tā laika šī cikla ietvaros dziedone ir sniegusi vairāk nekā 20 garīgās mūzikas koncertu Rīgas Domā, atskaņojot ap 150 darbu – vairāki no tiem Rīgā bija dzirdami pirmoreiz. Visspilgtākos un iemīļotākos skaņdarbus tagad viņa ir iemūžinājusi šajā kompaktdiskā.

      


Kompaktdiskus var nopirkt visos Hermaņa Brauna fonda koncertos, kā arī veikalos Gailītis G, Randoms, Upe. Vairumpircēju pasūtījumus pieņem fonda birojā (Rīgā, Jāņa ielā 16), kā arī pa tālruni  + 371 7205444, pa faksu + 371 7205447, pa mobilo tālruni + 371 28258916 un pa e-pastu hbf@hbf.lv

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011