Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Latvijas Radio kora 65. gadu jubilejas koncerts!

 


Latvijas Radio koris, kamerorķestris “Rīgas kamermūziķi”, vokālais ansamblis COSMOS.

Otrdien, 2005.gada 6.decembrī pl.19.00, Sv.Jāņa baznīcā

Latvijas Radio kora 65. gadu jubilejas koncerts

Diriģents Sigvards Kļava

Piedalās: vokālā grupa Cosmos, kamerorķestris “Rīgas kamermūziķi”, Ieva Ezeriete  (soprāns), Ilze Reine  (ērģeles)

Programmā:
Arvo Perts – Miserere
Pēteris Vasks  – Mesa (versijas korim un stīgu orķestrim pirmatskaņojums Latvijā)
Rihards Dubra – Levavi  oculos meos ad montes (pirmatskaņojums)

Radio kori – Latvijas kora mākslas lepnumu un valsts pirmo profesionālo kolektīvu – 1940. gadā dibināja izcilais maestro, lielo darbu klusais darītājsTeodors Kalniņš, kura devīze bijusi “lai dziesma skanētu aizvien labāk”.

Šodien lieliskais Radio koris ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā. Ne velti tas ir Starptautiskās koru asociācijas TENSO biedrs, līdzās tādiem koriem kā BBC Singers (Lielbritānija), Choeur de Chambre Accentus (Francija), Eric Ericsons Kammarkor (Zviedrija), Nederlands Kamerkoor (Nīderlande), RIAS Kammerchor (Vācija).

Kopš 1992. gada Radio kora mākslinieciskais vadītājs ir Sigvards Kļava, diriģents – Kaspars Putniņš. Katru gadu koris sagatavo apmēram divdesmit piecas ierakstu programmas un sniedz ap piecdesmit koncertu. Līdzās klasiskajam repertuāram būtiska ir 20. gadsimta nozīmīgāko kompozīciju klātbūtne koncertu programmās – Šēnberga, Mesiāna, Šnitkes, Berio, Perta un citu mūsdienu komponistu skaņdarbi.

Tomēr kora galvenais uzdevums ir latviešu kora mūzikas attīstība, cieši sadarbojoties ar komponistiem jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumos un popularizējot viņu mūziku Latvijā un ārzemēs.

Latvijas Radio koris 1994. un 2000. gadā saņēmis Latvijas Lielo Mūzikas balvu.

Pēdējos trijos gados Latvijas Radio koris koncertējis Vācijā, Krievijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Itālijā, Francijā, Igaunijā, Ķīnā, Luksemburgā. Ārzemju kritiķi un klausītāji allaž jūsmo par dziedātāju intonācijas precizitāti, par kora balsvedības lokanumu, par dzidrām sieviešu balsīm, spēcīgu vīru grupu un par tik nelielam sastāvam apbrīnojami dziļu skanējumu.

2005. gadā laikā Latvijas Radio koris ir uzstājies  Concert Festival Maerz Musik (Vācijā), Bergen International Festival (Norvēģijā), Northern Voices festival (Kanādā), Le festival de Radio France et Montpellier (Francijā), Klangspuren  Schwaz 2005 (Austrijā), Transart05( Itālijā). Latvijā koris sniedzis 16 dažādus koncertus un ieskaņojis divus kompaktdiskus: On Photography (Gevina Braiarsa, Artūra Maskata un Valentīna Silvestrova mūzika) un Saules lēkts (Maijas Einfeldes, Jura Ābola un Andra Dzenīša skaņdarbi).


Vokālais ansamblis Cosmos


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

06.12.2005 plkst. 19:00
Rīgas Sv. Jāņa baznīca

Latvijas Radio kora 65. gadu jubilejas koncerts!
Programmā: Arvo Perts – Miserere; Pēteris Vasks – Mesa (versijas korim un stīgu orķestrim pirmatskaņojums Latvijā); Rihards Dubra – Levavi oculos meos ad montes (Pasaules pirmatskaņojums). Koncertā piedālas vokāla grupa COSMOS un Rīgas Kamermūziķi.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011