Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Orchestra of the Age of Enlightenment (Apgaismības laikmeta orķestris, Lielbritānija)

 

Viva Mozart! Trešdien, 2006.gada 25 janvārī pl.19.00, Latvijas Nacionālajā teātrī

Orchestra of the Age of Enlightenment (Apgaismības laikmeta orķestris, Lielbritānija)

Diriģents Robins Tičiati (Robin Ticciati)
Soliste Liza Beznosjuka (flauta, Lisa Beznosiuk)

Programma

VOLFGANGS AMADEJS MOCARTS(1756 – 1791)

I
15.simfonija Sol mažorā K124
2.koncerts flautai un orķestrim Re mažorā K314

II
Adagioun fūga do minorā K546
29.simfonija La mažorā K201

Šajās dienās pasaule svin Mocarta dzimšanas dienu. Viņa zvaigzne, kas iedegās pirms 250 gadiem, vēl aizvien apskaidro cilvēku dvēseles.

Vai jūs vēlaties dzirdēt Mocarta mūziku tādā skanējumā, kādā to bijis iecerējis pats komponists? Tad  šīs koncerts būs domāts tieši jums!

Pirmoreiz viesos pie Latvijas mūzikas mīļotājiem brauc spožais Orchestra of the Age of Enlightenment – Apgaismības laikmeta orķestris, kas pasaulē tiek slavēts kā viens no vadošajiem senās mūzikas ansambļiem. Apgaismības laikmets Eiropā valdīja no 17.gadsimta beigām līdz 19.gadsimta sākumam. Tolaik literatūra un māksla (tai skaitā -  arī mūzikas jaunrade un atskaņotājmāksla) attīstījās strauji un spilgti. Ikdienas dzīve nebija iedomājama bez mūzikas, kas cilvēkiem bija nepieciešama kā gaiss, ko elpot. Tādēļ  arī šodien Orchestra of the Age of Enlightenment  cenšas kopt un attīstīt alkas pēc radošā. Klausoties Orchestra of the Age of Enlightenment, mēs gluži kā ar laika mašīnas palīdzību pārceļamies pāri gadsimtiem un sajūtam patieso, ne ar ko citu nesalīdzināmo intelektuālā un garīgā lidojuma gaisotni, kas pasaulei dāvāja diženus domātājus, māksliniekus un mūziķus.

Visi 30 orķestra dalībnieki spēlē autentiskus instrumentus – gan oriģinālus, gan kopijas, tādēļ tā skanējums, frāzējums un spēles maniere precīzi atbilst tieši Mocarta laikmeta prasībām. Tas arī ir orķestra mērķis – uzburt skaņdarba pirmatnējo aromātu.

Orchestra of the Age of Enlightenment  pastāv jau 20 gadus, un tas nav  muzejs, bet dzīvs piemērs pirmklasīgam ansambļa skanējumam, iekšējai elastībai, dinamikai un muzicēšanas priekam.

Pastāvīga diriģenta orķestrim nav. Taču lielā priekā un patikšanā ar to sadarbojušies tādi pasaulslaveni diriģenti kā Džovanni Antonīni, Ivans Fišers, sers Čārlzs Makkerass un, protams, sers Saimons Retls.          

Diriģents Robins Tičiati dzimis 1983.gadā Londonā, 2004.gadā absolvēja Clare College Kembridžā. Sākot ar 2006.gadu viņš strādās par Zviedrijas Gävle Symfoni Orkester galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju. Viņam ir arī koncertu līgumi ar  Göteborgs Symfoniker, Romas Orchestra Sinfonica dell'Accademia di Santa Cecilia, ar Royal Liverpool Philharmonic un, protams, ar Orchestra of the Age of Enlightenment. Viņš arī koncertēs arSächsische StaatskapelleDresden un Bamberger Symphoniker orķestriem.

Robins Tičiati mēģina  sevi arī operas mākslā. Šogad viņš diriģē Mocarta “Cosi fan tutte” Štutgartes Valsts operā, debitēs Zalcburgas festivālā ar Mocarta operu “Scipiona sapnis” un uzvedīs Štrausa “Sikspārni” Glaindbornā.

2005. gadā maestro Tičiati kļuvis par Borletti-Buitoni Trust Fellowship īpašnieku.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

25.01.2006 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālais teātris

Orchestra of the Age of Enlightenment (Apgaismības laikmeta orķestris, Lielbritānija)
Diriģents Robins Tičiati. Programmā: Mocarts. Karalistes vadošais baroka mūzikas ansamblis - Mocarta dzimšanas dienā - Rīgā!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011