Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Tokijas filharmoniskais koris (Japāna)


Tokijas filharmoniskais koris (Japāna)


Sestdien, 2006. gada 8. jūlijā plkst. 17.30, Ogres svētku ietvaros, Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā (Ogrē, Meža prospektā 1)
Svētdien, 2006. gada 9. jūlijā plkst. 19.00, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Otrdien, 2006. gada 11. jūlijā plkst. 19.00, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā

          

Programmā: Rietumeiropas un Japānas mūsdienu komponistu mūzika, kā arī japāņu, indiešu un filipīniešu tautas dziesmas

 

Pasakainā krizantēmu un uzlecošās saules zeme Japāna atrodas tik tālu… Taču mums ir iespēja tuvāk iepazīt tās tradīcijas, kurām jaunus vaibstus ir piešķīris Tokijas filharmoniskais koris – labākais neatkarīgais profesionālais kora kolektīvs Japānā.

 

Šis koris ir izveidots pirms pusgadsimta. Tajā dzied mākslinieki, kuri ieguvuši augstāko muzikālo izglītību Japānā un ārzemēs. Kolektīva nacionālais un starptautiskais prestižs ir ārkārtīgi augsts, jo sezonas laikā koris sniedz pāri par diviem simtiem koncertu – gan Japānā, gan pastāvīgi uzstājoties Āzijas un Eiropas valstīs, kā arī ASV un Kanādā.

 

Kora repertuārs ir ļoti plašs: no Palestrīnas līdz Baham, no Bēthovena un Brāmsa līdz Šēnbergam, Pendereckim un Pertam… Koris ir pirmatskaņojis daudzus mūsdienu Eiropas un ASV komponistu skaņdarbus, tādējādi iemantojot daudzpusīga un spilgta kora-polistilista reputāciju pasaulē.

 

Kora repertuāra kodols nešaubīgi ir japāņu mūzika. Kopš savas pastāvēšanas pirmsākumiem tas pasūtinājis ap 200 skaņdarbu tādiem slaveniem japāņu komponistiem kā Toru Takemitsu, Toši Ičijanagi, Minao Šibata, Hikaru Hajaši. Šo darbu interpretācijas un skaņu ieraksti ir ieguvuši augstu starptautisko atzinību, ko apliecina daudzas balvas gan Japānā, gan ārzemēs (The Art Festival Award of the Agency for Cultural Affairs, The Mainichi Shimbun Performing Arts Award, The Ongaku-no-tomo sha Award un  The Kyoto Music Award).

 

Tokijas filharmoniskā kora mākslinieciskais vadītājs ir Hirojuki Ivaki – lielisks mūziķis, kurš sadarbojas arī ar Melburnas un Saporo simfoniskajiem orķestriem, kā arī ir lielākā Tokijas orķestra NHK Symphony Orchestra diriģents. Pēdējās desmitgades laikā pie kora diriģenta pults stājušies daudzi pazīstami Eiropas meistari, kuru vidū  bijis arī pasaulslavenais maestro Pols Hiljers.

 

Kora galvenais diriģents Čifuru Matsubara  ir Tokijas Kunitači Mūzikas koledžas un Helsinku Sibēliusa Mūzikas akadēmijas absolvents. Viņš daudz strādājis Somijā un šobrīd, neraugoties uz aizņemtību savās mājās, ir arī Igaunijas filharmonijas kamerkora un Igaunijas Ellerhein kora viesdiriģents.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.07.2006 plkst. 19:00
Rīgas Sv. Jāņa baznīca

Tokijas filharmoniskais koris (Japāna)
(diriģents Čifuru Matsubara)

Programmā: mūsdienu komponistu mūzika un japāņu tautas dziesmas

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011