Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Dī Dī BRIDŽVOTERE (ASV)

 

 

Dzīvā leģenda

Džeza mūzikas koncerts

Piektdien, 2006.gada 1.decembrī pl.20.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

Dī Dī BRIDŽVOTERE (Dee Dee Bridgewater, ASV)

 

J’ai deux amours…

(Man ir divas mīlas…)

 

 

Dī Dī Bridžvoteri dēvē par dzirkstošo džeza sūtni.

Vien nedaudzi džeza mūziķi var lepoties ar tik lielu artistiskumu, un tikai nedaudziem ir līdzīgs balvu skaits dažādās jomās (džezs, mūzikls, drāma). Viņas apbalvojumu vidū  ir slavenā Brodvejas Tony Award (labākā mūzikla aktrise izrādē The Wiz) un nominācija  Lorensa Olivjē balvai Londonā (labākā mūzikla aktrise izrādē Lady Day). 1998.gadā Dī Dī Bridžvotere saņēma divas Grammy balvas (par labāko džeza vokālu un par labāko džeza aranžējumu), kā arī franču Victoire de la Musique (nominācijā labākais džeza albums) par albumu Dear Ella, kas veltīts Bridžvoteres dzīves elkam, lielās džeza dīvas Ellas Ficdžeraldas piemiņai. Visi Bridžvoteres pēdējie diski ( sākot ar Dear Ella, viņa pati ir to producente)  tapuši nominēti  Grammy balvai. Pārējo balvu vidū ir New York Festivals Gold Medal 1997, New York AIR Award 1999 & 1998, Billie Holiday Award, Django D'Or,  Jazz Academy Awards, France Choc de L'Année...

Māksliniece ir dzimusi Memfisā (ASV), džeza mūziķu ģimenē. Sešpadsmit gadu vecumā  viņa sākusi dziedāt rokmūziku un blūzus trio sastāvā. Slavena viņa kļuva 1975.gadā, tūliņ pēc Tony Award saņemšanas. Pēc tam viņa dziedājusi kopā ar tādiem izciliem džezmeņiem kā Sonijs Rollinzs (Sonny Rollins), Dizijs Gillespijs (Dizzy Gillespie), Deksters Gordons (Dexter Gordon) un Makss Roučs (Max Roach).

1986.gadā, kad  Dī Dī Bridžvotere pārcēlās uz Parīzi, viņa sāka dzīvot itin kā no jauna  un nepalika nepamanīta arī uz franču muzikālās skatuves. Francijā viņa meklēja jaunus radošos ceļus, pārtverot  labākās franču mūzikas tradīcijas, tika atzīta kā dziedātāja, teātra aktrise un izveidoja pati savu ansambli.

Dzimtenē viņa atgriezās, jau kļuvusi par titulētu Eiropas slavenību, liekot Amerikai ne vien pieņemt un atzīt sevi, bet arī atzīmēt viņas mākslinieciskos nopelnus ar augstākajām balvām mūzikas jomā. Viņa atrada daudz iemeslu pārsteigt gan Amerikas melomānus, gan visu mūzikas industriju.

Dī Dī Bridžvotere ir pirmā Amerikas sieviete, kura ir Frankofonijas Augstākās Padomes (Haut Conseil de la Francophonie) locekle. Viņa ir Chevalier de l’Ordre National du Mérite un Officier des Arts et des Lettres. Viņa ir plaši pazīstama arī kā sabiedriska darbiniece. 1999.gadā Dī Dī Bridžvotere tika ievelēta par ANO sūtni pārtikas un lauksaimniecības jautājumos (FAO) un apbraukāja desmitiem pasaules valstu, sniedzot savu ieguldījumu nepietekama uztura un bada problēmas risināšanā.

Šajā koncertā Dī Dī Bridžvotere dziedās franču šansonus džeza interpretācijās. Šī izrāde cildina Francijas kultūru un tās māksliniekus. Desmit gadus dziedātāja loloja šo ideju, pati izveidojot ciklu, kurā vēsta par dažādajiem mīlas ceļiem.  Tikai viņai ar viņas neparasto ekspresiju izdodas šīs slavenās dziesmas, kuras ir kā radītas viņas lieliskajai balsij un asajam prātam -  šos meistardarbus no Edītes Piafas, Mistengetas,  Īva Montāna, Žaka Brela, Sašas Distela, Leo Ferrē un, protams, no šarmantās tumšādainās parīzietes Žozefīnes Beikeres repertuāra, kuras simtgadi šogad atzīmē visa Francija un kurai līdzīgi arī Dī Dī Bridžvotere teic: “Man ir divas mīlas – mana zeme un Parīze!”

 

Šis koncerts notiek ar Francijas Kultūras centra Latvijā atbalstu.

Ar šo koncertu Francijas kultūras centrs Latvijā ieskandē festivālu Francijas pavasaris, kas sāksies 2007.gada martā.

 

 

http://www.deedeebridgewater.com/


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.12.2006 plkst. 20:00
Latvijas Nacionālā opera

Dī Dī BRIDŽVOTERE (ASV)

J’ai deux amours… (Man ir divas mīlas…)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011