Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Zorjana Kušplere (mecosoprāns, Vācija) un Olena Kušplere (klavieres, Vācija)

Zorjana Kušplere

Ceturtdien, 16. oktobrī, plkst. 19.00, Melngalvju namā

Zorjana Kušplere (mecosoprāns, Vācija)
Olena Kušplere (klavieres, Vācija)

Programmā: R. Šūmans, M. de Falla, K. Montsalvatge.

Daba, savas dāvanas dāļājot, ir bezgalīgi dāsna. Dažkārt tā rada tik lielu talantu, ka pašai nākas to sadalīt diviem – dvīņiem, proti. Un pietiek pārpārēm! Atcerēsimies kaut vai brāļus Kokarus vai brāļus Igoļinskus!..

Māsas Kušpleres, dziedātāja un pianiste, ir dvīnes arī pēc aicinājuma. Rietumukrainā, dzimtajā Ļvovas pilsētā, viņas spērušas savus pirmos soļus un ieguvušas plašu muzikālo izglītību. Bērnībā abām meitenēm klavierspēli mācīja mamma. Taču tikai Olena izvelējās šo instrumentu uz mūžu un aizgāja pa brīnumbērnu ceļu (būdama divpadsmitgadīga meitene, viņa atskaņoja Bēthovena Pirmo klavierkoncertu kopā ar Ļvovas Filharmonijas orķestri). Zorjana, savukārt, klavieres nomainīja pret vijoli, bet galu galā iestājās sava tēva profesora Kušplera vokālajā klasē Ļvovas konservatorijā. Starp citu, viņa jau pirms iestāšanās bija debitējusi Ļvovas operteātrī – Rozīnas lomā Rosīni operā “Seviļas bārddzinis” un Madalēnas lomā Verdi operā “Rigoleto”.

Abu māsu lielā karjera sākās Vācijā, Hamburgā. 1998.gadā Zorjana uzsāka studijas profesores Bekmanes vokālajā klasē Hamburgas Mūzikas augstskolā. Savu meistarību viņa pilnveidoja Terēzas Bergansas meistarklasēs. 2000.gadā Zorjana saņēma Oskara un Veras Riteru fonda stipendiju.

Olena iesākumā mācījās Ļvovas konservatorijā, bet kopš 1997.gada – Hamburgas Mūzikas augstskolā, vispirms – pie profesora Barfilda, no 2000.gada - profesora Koroļova klavieru klasē

Viņām nav vēl pat trīsdesmit, bet saņemti jau pirmie lauri. Un - kādi! Zorjana, kurai ir reti skaista, samtaina balss, uzvarējusi grūtajā un solīdajā Starptautiskajā ARD konkursā Minhenē ( jau pirms tam viņa ieguva pirmo vietu Elīzes Meieres konkursā Hamburgā 1999.gadā) un saņēmusi jūsmīgas publikas atsauksmes, spēlējot vieskoncertos Šveicē kopā ar Varšavas un Krakovas Radio orķestriem. Viņas skatuves lomu vidū visspilgtākā ir Dorabella Mocarta operā Cosi fan tutte.

Olena iekarojusi publikas sirdi gan kā koncertmeistare jau pieminētajā Minhenes konkursā, gan kā soliste, koncertējot pa visu Vāciju un arī ārpus tās. Katra no māsām dzīvo savu pašas daudzveidīgo mūzikas dzīvi, kurā abu duets ir tikai viena no šķautnēm.

Rīdzinieki dzirdēs ansambli pirmoreiz un varēs novērtēt jauno mākslinieču augsto meistarību. Jo tas taču ir neizmērojams prieks - atklāt sev jaunu zvaigzni un, vērojot tās uzlēkšanu, nebeigt brīnīties par to, ka tās mirdzums top aizvien spožāks.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

16.10.2003 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Zorjana Kušplere (mecosoprāns, Vācija) un Olena Kušplere (klavieres, Vācija)
Programmā: R. Šūmans, M. de Falla, K. Montsalvatge.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011