Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Nakts lūgšana

 

Cantus chori

Ceturtdien, 2008.gada 11.decembrī pl.20.00

Rīgas Domā

 

NAKTS LŪGŠANA

 

Latvijas Radio koris

Vokālā grupa Cosmos

 

Diriģents – Sigvards Kļava

 

Programmā – Alfrēda Šnitkes,  Arvo Perta, Valentīna Silvestrova, Aleksandra Knaifela, kā arī Latvijas skaņražu – Innas Petļakas un Pētera Butāna – mūzika.

 

Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru.

 

 

Koncertu NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā var dēvēt jau par tradīciju. 

Pēc pagājušā gada programmas Latvijas Radio koris un grupa Cosmos kļuva par Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureātiem. Toreiz tika atskaņotas 13.gadsimta laudas, kā arī britu senā un mūsdienu mūzika. Tagad mūziķi pietuvosies Krievijai – gan ģeogrāfiski, gan dvēseliski. Līdzās vienbalsīgiem pareizticīgo sakrālajiem dziedājumiem skanēs arī pareizticīgo baznīcas mūzikas iedvesmoti 20.gadsimta otrās puses un 21.gadsimta sākuma darbi. To autori ir gan dažādu tautību izcili skaņraži, kuru vārdi padomju laikā bija persona non grata sarakstos, bet kuri vēlāk kļuva par pasaules kultūras lepnumu, gan mūsdienu komponisti no Latvijas.

 Šī programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas Rīgas Doma unikālajā akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas.

Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija, kas gada tumšākajā laikā katram klausītājam ļaus saredzēt dvēseles iekšējo gaismu, kura sasilda un dāvā cerību.

 

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

11.12.2008 plkst. 20:00
Rīgas Doms

Nakts lūgšana
Latvijas Radio koris un Vokālā grupa Cosmos.

Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011