Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

DOBREK BISTRO (džeza un etniskās kamermūzikas ansamblis, Austrija)

Otrdien, 2009.gada 9.jūnijā pl.19.00

Lielajā ģildē

 

DOBREK BISTRO (džeza un etniskās kamermūzikas ansamblis, Austrija)

 

 

 

 

Kšištofs Dobreks (Krzysztof Dobrek, akordeons)

Aļoša Biсs (Aliosha Biz, vijole)

Saša Lakners (Sascha Lackner, bass)

Luiss Ribeiro (Luis Ribeiro, sitaminstrumenti)

 

Programmā – salsa, džezs, tango, klasiskās, čigānu, ebreju un slāvu melodijas

 

Sadarbībā ar Austrijas Republikas vēstniecību Latvijā

 

Tā bija mīla no… pirmā meldiņa!

Kad poļu akordeonists Kšištofs Dobreks un krievu vijolnieks Maskavas konservatorijas absolvents Aļoša Bizs satikās Vijolnieka uz jumta mēģinājumos Vīnē, viņiem uzreiz kļuva skaidrs, ka nākotnē abi mēros kopīgu radošo ceļu. Iesākumā mūziķi piešāvās viens otram Burgtheater ansamblī, spēlējot pavadījumu Marijai Billai Acoustic Drive Orchestra sastāvā. Un tad pienāca laiks, kad viņi atrada kopīgu, turklāt – pilnīgi savpatīgu,  mūzikas valodu.

Viņiem piebiedrojās vēl divi izcili mūziķi – perkusionists Luiss Ribeiro un basists Saša Lakners, kuri domāja līdzīgi, un radās ansamblis Dobrek Bistro. Visiem ir zināms, ka franču restorāniņa bistro nosaukums ir pārņemts no krievu vārda быстро (ātri). Savukārt Dobrek Bistro ar šo vārdu apzīmējis savas spēles virtuozitātes pakāpi. Ansambļa priekšnesumos tā apvienota ar melanholisku eleganci parīziešu mizetes žanrā, kas tik ļoti sajūsmina Dobreku (viņš ir visu ansambļa repertuāra skaņdarbu autors!).

Mizete un Latīņamerikas salsa, tango un bosanova, kā arī džezs, čigānu svings un klasiskas piedevas, arī ielāsmojumi no balkāniešu, austrumnieku, ebreju un slāvu kultūrām – tas viss ir sakausēts Dobrek Bistro mūzikā. Ansambļa dalībniekiem nepatīk, ja viņu stilu sauc par fusion vai crossover. Rādās, ka šis kvartets ieies mūzikas vēsturē ar savām pašu izgudrotajām receptēm.

Viņu virtuves noslēpumus vislabāk apraksta pats šefpavārs Kšištofs Dobreks: Mūsu salsa skan čigāniski, džezs – ebrejiski, tango – Vīnes gaumē, bet mizete – ar krievisku piegaršu. Jāpiebilst, ka mūzikas pasaulē provinču nav. Mūzikas pasaule ir viens veselums, kur viss ir cits no cita izaudzis. Dobrek Bistro meklē un atrod šīs saknes un avotus.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.06.2009 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

DOBREK BISTRO (džeza un etniskās kamermūzikas ansamblis, Austrija)
Programmā salsa, džezs, tango, klasiskās, čigānu, ebreju un slāvu melodijas

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011