Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

SUMMERTIME festivāla atklāšana. VIVAT OPERA!

 

 

Svētdien, 2009.gada 9.augustā pl.18.00

Dzintaru koncertzālē

 

5. Stārptautiskas Mūzikas festivāla SUMMERTIME - aicina Inese Galante atklāšana! 

Vivat Opera!

 

Inese Galante (soprāns)

Jeļena Goršunova (soprāns, Krievija)

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

Peters Bergers (tenors, Slovākija)

Egils Siliņš (bass)

 

vokālā grupa Cosmos

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģents Eri Klass (Igaunija)

 

Programmā – mūzika no operām: ārijas, dueti, ansambļi, simfoniskie fragmenti

 

   

 

Jūs nebūsit kļūdījušies, sakot, ka opera ir muzikāli skatuviska māksla, kurā kopā saliedēti mūzika, vārds un drāma. Jums būs taisnība, apgalvojot, ka opera ir skaists šovs, kas maksā lielu naudu, ka demokrātisko un izmeklēto operas žanru mīl gan vienkārši melomāni, gan karaļi un prezidenti, ka tā mums sniedz izsmalcinātu baudījumu. Bet galvenais, ka opera ir mūsu dzīves daļa, bez kuras vakari top tumšāki. Operai ir jau pāri par 400 gadu, taču ikreiz pirmizrādes laikā tā piedzimst atkal – jauna un nemirstīga kā Afrodīte.

Mūsu mīluļi Inese Galante un Egils Siliņš – meistari spēka un daiļrades plaukumā – šobrīd ir jaunu pārbaudījumu priekšnojautās. Inesei tuvākā nākotne ir saistīta ar Čaikovska Pīķa dāmu Stokholmas Karaliskajā operā un Igaunijas Nacionālajā operā, ar Verdi operu Masku balle Somijā un Pučīni operu Manona Lesko Itālijā, kā arī ar Verdi Rekviēma atskaņojumu Hamburgā un Minhenē un ar piedalīšanos Janāčeka festivālā Čehijā. Savukārt Egils jau oktobrī dziedās Skarpiju Pučīni operā Toska Vīnes Valsts operā. Bet nākamā sezona viņam būs saistīta ar Vāgneru: Holandietis Klīstošajā holandietī Madrides Karaliskajā teātrī un Berlīnes Vācu operā, Votāns Reinas zeltā Parīzes Bastīlijas operā, Klingzors Parsifālā un Ceļinieks  Zīgfrīdā Drēzdenes Semperoper teātrī. Un vēl Johanāna loma R.Štrausa operā Salome Cīrihes operas jauniestudējumā. Rīgā Inese un Egils piedalīsies Latvijas Nacionālās operas 90 gadu jubilejas koncertā.

Festivāls  Summertime nav iedomājams bez Lielā teātra primadonnas un apbrīnojamās dziedātājas Irinas Dolženko piedalīšanās. Latvijā ir daudz viņas pielūdzēju, kuriem tīk mākslinieces neparasti skaistā, tembrāli bagātā, samtainā balss. Dziedātājas interpretācijām piemīt kaismīga aizrautība un nevainojama  gaume.

Pirmoreiz festivāla klausītāji tiksies ar jauniem dziedātājiem – Sanktpēterburgas Marijas teātra solisti Jeļenu Goršunovu un Brno operās teātra solistu Peteru Bergeru. Daudzus rīdziniekus saviļņoja Jeļenas dziļi izjustā dziedāšana, uzstājoties kopā ar Elīnu Garanču Belīni operas Monteki un Kapuleti koncertuzvedumā Lielajā Ģildē. Savukārt Petera uzstāšanās uz Dzintaru koncertzāles skatuves mums visiem būs jaunatklājums.

Jūs piekritīsit, ka ikkatrs vokālās grupas Cosmos koncerta numurs – tā ir savdabīga muzikālā izrāde. Festivāla atklāšanas koncertam grupa gatavo kaut ko pavisam negaidītu (šie puiši mīl un prot pārsteigt!).

Un visbeidzot – svētku parādes priekšgalā stāsies izcils mūsdienu diriģents – spožais Eri Klass, kuram opera ir pirmā un galvenā mīlestība. Savu karjeru viņš uzsācis Lielajā teātrī un teātrī Estonia, bijis Stokholmas Karaliskās operas galvenais diriģents, nemaz nerunājot par sadarbošanos ar vairāk nekā 100 simfoniskajiem orķestriem 40 valstīs. Un joprojām maestro nepamet teātri, sadarbojoties ar Somijas Nacionālo operu un Maskavas Jauno operu.

 

     


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.08.2009 plkst. 18:00
Dzintaru koncertzāle

SUMMERTIME festivāla atklāšana. VIVAT OPERA!
Inese Galante un viņas draugi no pasaules opernamiem, vokālā grupa Cosmos, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Diriģents Eri Klass (Igaunija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011