Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Festivāla noslēgums. Galā koncerts Gala Galante

 

Trešdien, 2009.gada 12.augustā pl.19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Festivāla noslēgums

Galā koncerts Gala Galante

 

Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Intars Busulis, Elīna Bukša, Ramons Jaffē,

īpašie viesi no Norvēģijas The Brazz Brothers, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Aleksandrs Viļumanis, un pārsteigumi

 

 

Atvadoties no muzikālās vasaras, festivāla viesi jums dāvās neaizmirstamu vakaru.

Koncerta pirmā daļa būs veltīta Žana Sibēliusa mūzikai. Latvijas Nacionāla simfoniskā orķestra un maestro Aleksandra Viļumaņa priekšnesumā Jūs dzirdēsit skaņdarbu Somija, kas kopš savas piedzimšanas 1899.gadā ir kļuvis par šīs varenās ziemeļzemes muzikālo portretējumu. Pirmoreiz festivālā Summertime kopā ar orķestri uzstāsies Elīna Bukša, atskaņojot populārāko Sibēliusa skaņdarbu – Vijoļkoncertu.

Koncerta otrajā daļa valdīs opera. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves dziedās Inese Galante un Aleksandrs Antoņenko. Inesei tuvākā nākotne ir saistīta ar Čaikovska Pīķa dāmu Stokholmas Karaliskajā operā un Igaunijas Nacionālajā operā, ar Verdi operu Masku balle Somijā un Pučīni operu Manona Lesko Itālijā, kā arī ar Verdi Rekviēma atskaņojumu Hamburgā un Minhenē un ar piedalīšanos Janāčeka festivālā Čehijā. Aleksandrs uz Jūrmalu atbrauks jau vainagots ar Parīzes operas un Ņujorkas Metropolitan operteātra lauriem. Jaunajā sezonā tenora plānos ir uzstāšanās Vīnes Valsts operā un Stokholmas Karaliskajā operā (Hermanis Čaikovska Pīķa dāmā, Vīnē – arī Otello), Metropolitan operā (Luidži lomā Pučīni operā Apmetnis), Berlīnes Vācu operā (Kavaradosi lomā Pučīni operā Toska), F. Mendelszona-Bartoldi oratorijas Elija atskaņojums Bostonā kopā ar Bostonas simfonisko orķestri maestro Džeimsa Levaina vadībā.

Un trešā daļa būs pavisam neparasta. The Brazz Brothers (slavenais pūšaminstrumentu džeza ansamblis) atskaņos ko nebijušu – norvēģu tautas melodijas džeza aranžējumos. Ramona Jaffē interpretācijā dzirdēsim Frīdriha Guldas Čellokoncertu, kurā izcilais autors (savulaik ar humoru dēvēts par pianistu-teroristu) parāda godu divām savām mūzām – klasikai un džeza mūzikai. Intars Busulis dziedās savus hitus, par kuriem publika jūsmo vienmēr.

Un jums tiks piedāvāti arī patīkami pārsteigumi, bez kuriem festivālā SUMMERTIME jau vairs neiztikt!

 

   

 

   


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.08.2009 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāla noslēgums. Galā koncerts Gala Galante
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti un pārsteigumi!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011