Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Renato Borghetti Quartet (Brazīlija)

Otrdien, 2009.gada 29.septembrī, plkst. 19.00

Lielajā Ģildē

 

Renato Borghetti Quartet  (Brazīlija)

Renato Borgeti (Renato Borghetti, gaita ponto)

Danjels de Sa Leite (Daniel de Sá Leite, ģitāra)

Vitors Peiksoto (Vitor Peixoto, klavieres)

Pedro Figveiredo (Pedro Figueiredo, saksofons/flauta)

 

 

Ekstāze, humors un augstākās raudzes virtuozitāte: akordeonists superzvaigzne Renato Borgeti un viņa ansamblis!

Gaučo, kurš dejo fandango!

Brazīliešu akordeonists, bagātīgo Dienvidbrazīlijas gaučo mūzikas tradīciju meistars Renato Borgeti jums piedāvā neaizmirstamu notikumu – Latīņamerikas mūziku ar džeza, tango, pasaules popmūzikas, polkas un mizetes elementiem, ar afrikāņu sinkopēm un itāliski spāniskām ietekmēm.

Pielūdzēji viņu dēvē par Borgetīno un teic, ka ar gaučo mūziku viņš ir izdarījis  to pašu, ko Pjacolla – ar tango! Viņš ir spēlējis kopā ar Stefanu Grapelli un Ronu Kārteru. Viņš ir pirmais no brazīliešu mūziķiem, kurš par savu debijas CD saņēmis Zelta disku (200 000 kopiju!), turklāt viņa pirmais Eiropas CD Gauchos (Quinton 2005) tika nominēts Deutschen Schallplattenkritik balvai. 1991.gadā viņš kļuva par Sanpaulu kritiķu asociācijas balvas ieguvēju. Viņa Brazīlijas CD tika nominēts Grammy Latino balvai (2005). Borgeti popularitāte pasaulē ir neticama. Biļetes uz viņa koncertiem tiek izpirktas zibenīgi.

Borgeti skaņdarbi ir balstīti uz Riugrandi du Sulas – viņa dzimtā štata – folkloras elementiem. Turienes mūzika bieži asociējas ar gaučo (Latīņamerikas etniskās grupas) melodijām un ar brazīliešu instrumentu gaita ponto, kas ir līdzīgs akordeonam. Akordeonu Brazīlijā ir ieveduši portugāļu kolonizatori, savukārt XX gadsimta itāļu emigranti spēcīgi ietekmējuši tā spēles stilu. Ir svarīgi atzīmēt, ka fandango deja Latīņamerikā ir ieceļojusi no Spānijas un šeit labi iedzīvojusies.

Borgeti nav pūrists folkloras jomā, viņš ir pārskatījis, pārlicis, aranžējis un ar jaunu skanējumu bagātinājis savas dzimtās puses tipiskās melodijas. Viņa instruments skan intensīvi un spēcīgi. Tieši tādēļ viņš ir kļuvis par kulta mūziķi gan savā dzimtenē, gan aiz tās robežām.

Savu pirmo disku Borgeti ir ieskaņojis 1984. gadā, un kopš tā laika katrs jauns viņa CD ir iemantojis aizvien lielāku popularitāti. Viņš ir izrāvies no vecajām formām, atjautīgi veltot sevi jaunām idejām, taču aizvien saglabā uzticību savai folkloras pagātnei. Neraugoties uz drosmīgajiem eksperimentiem, mēs ieraudzīsim uz skatuves simtprocentīgu garmataino gaučo – ar platmali un platās biksēs. Viņa magnētisms un šarms ir nepārvarams. Tas, kurš nav redzējis Borgeti uz skatuves, nezina, kas ir patiess prieks un improvizācija!

  

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

29.09.2009 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Renato Borghetti Quartet (Brazīlija)
Ekstāze, humors un augstākās raudzes virtuozitāte: akordeonists superzvaigzne Renato Borgeti un viņa ansamblis!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011