Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Mērija Karū un "Blue Noise"

 

Mērija Kerū
Filips Meierss
Blue Noise

Dzīve ir kabarē!

Mērija Kerū (Mary Carew, soprāns, Lielbritānija)
& mūsdienu mūzikas ansamblis Blue Noise (Vācija)

Emilija Boumena (Emily Bowman, vijole)
Anna Kerū (Anna Carewe, čells)
Kristians Balke
(Christian Balcke, klarnete)
Filips Meierss
(Philip Mayers, klavieres)

Programmā: Dž.Gēršvina, K.Veila, kā arī citu komponistu kabarē mūzika un dziesmas no mūzikliem.

Saki man patiesību par mīlu – šāds nosaukums dots viņu kopīgajam albūmam. Klajā tas nācis vētraina sadarbības “romāna” rezultātā. Tajā bija iesaistīta angļu dziedātāja Mērija Kerū un viens no Eiropā pazīstamākajiem mūsdienu mūzikas ansambļiem – Blue Noise no Berlīnes, kas spēlē mūsdienu mūziku tikai sev vien raksturīgā manierē: no vispārpieņemtiem atskaņojumiem līdz teatralizētiem šoviem ar multimediju izmantošanu.

Mērija Kerū un Blue Noise patiešām zina patiesību par mīlu visās tās muzikālajās izpausmēs, jo tas, ko dzied Mērija, ir tikpat daudzveidīgs un grūti paredzams kā pati mīla. Tā ir kabarē nebēdnīgā un nevīstošā mūzika, kur debešķīgais savijas ar pasaulīgo, kur neprātīgas jautrības brīdī acīs saskrien asaras un dzīve rit uz naža asmens.

Un tā ir liela māksla.

Par koncerta programmu

Kaisles, baudas un izmisuma dziesmas…

Žilbinošā un vokāli spožā Mērija Kerū uz mīlu, seksu un cilvēku attiecībām 20.gadsimtā raugās ironiski, it kā ar daudzo nopietno un ne pārāk nopietno komponistu acīm, kuri koķetē ar kabarē, teātri un džezu. Šis vakars ir tīra prieka, dziļu jūtu, šausminošu traģēdiju un rūgta cinisma pilns – tāpat kā dzeja, kurai mūziku rakstījuši Britens, Veils, Gēršvins un citi komponisti.

Mērijas Kerū balss, kas bez piepūles ceļo no mūsdienu klasikas līdz Brodvejai un Holivudai – tas ir saldskanīgs soprāns ar citrona un garšvielu piedevām.

Blue Noise

1996.gadā Berlīnē četri jauni dažādu tautību mūziķi nolēma apvienot savas intereses par nopietno mūziku un, tā saucamo, vieglo mūziku. Tā radās Blue Noise.

Blue Noise dalībnieki ir spēlējuši simfoniskajos orķestros (ieskaitot Berlīnes filharmonisko un Berlīnes radio orķestri), kamerorķestros (Ensemble Oriol, Carl-Philipp-Emmanuel Bach Chamber Orchestra, European Community Chamber Orchestra), jaunās mūzikas ansambļos (Ensemble Modern, Ensemble L'art pour l'art, Fledermann, Australia Ensemble) un dažādos kamersastāvos.

Blue Noise sasniegumi ir īpaši ievērojami mūsdienu mūzikas laukā (ap 200 pasaules pirmatskaņojumu!)

Ansamblis spēlē mūsdienu mūziku tikai sev vien raksturīgā manierē – no vispārpieņemtiem atskaņojumiem līdz teatralizētiem šoviem ar multimediju izmantošanu.

Blue Noise ir organizējis koncertsēriju “Pusdienlaiks ar Blue Noise”, atraisītā gaisotnē piedāvājot mūsdienu mūziku neprofesionālai auditorijai, kā arī ar koncertiem ir atzīmējis Dž.Gēršvina simtgadi un deviņdesmit gadu jubilejas Olivjē Mesiānam un Eliotam Kārteram.

1998.gadā Blue Noise pirmatskaņoja Il Riung-Čunga (Il-Ryun-Chung) operu, kuru komponistam īpaši priekš Blue Noise tika pasūtinājis Berlīnes Senāts.

Mērija Kerū
Mēriju Kerū savās koncertprogrammās ir aicinājuši piedalīties tādi izcili diriģenti kā Saimons Retls un Kurts Mazurs, jo viņa dzied ne tikai mūziklu un kabarē mūziku, bet arī nopietnus mūsdienu skaņdarbus. Viņa uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Birmingemas mūsdienu mūzikas grupu, Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri un Karalisko Skotijas Nacionālo orķestri.

Mērija Kerū ir uzstājusies tādās aristokrātiskās Londonas koncertzālēs kā Wigmore Hall, Purcell Room un Karaliskā Alberta zāle, kā arī Berlīnes filharmonijā, Parīzes Théātre du Chātelet, Amsterdamas Concertgebouw un mūzikas festivālos visā Lielbritānijā. Viņa sniegusi Kurta Veila mūzikas koncertus Alikantē, Oksfordā un komponista dzimtajā pilsētā Desavā .

Mērija Kerū ir ieskaņojusi sešus albūmus ierakstu firmās EMI, Collins Classics, Chandos un Silva Screen.

... Mērija Kerū – Brehta/ Veila mūzikas neatdarināmā interprete - vokāli pārliecinoša, ar burvīgu, enerģisku skaņu… Viņa bija satraucoša un aizkustinoša…

The Independent

… Mērija Kerū – šansonjē, kura ir jāredz, ar caurspīdīgu, tīru balsi, gan uzstājīga, gan sirsnīga, gan muzikāli inteliģenta… 

The Independent

…Festivāls beidzās uz augstas nots… Izcili ekspresīva - gan vokāli, gan fiziski, Mērija Kerū pārvērta fināla koncertu par neaizmirstamu vakaru…

Down Spectator

Filips Meierss
Blue Noise
pamatlicējs Filips Meierss ir austrāliešu pianists, komponists un aranžētājs, kurš dzīvo Berlīnē – te viņš iekarojis jaunās mūzikas interpreta un izcila lied žanra koncertmeistara reputāciju. Viņš ir spēlējis prestižos festivālos Lielbritānijā, Šveicē un Vācijā.

Meiersa karjeras sākums ir saistīts ar Kvīnslendu, kur viņš pēc konservatorijas absolvēšanas sācis spēlēt dažādos ansambļos. 1986.gadā viņam tika piešķirts Austrālijas Gada Jaunā izpildītāja tituls.

Filips Meierss pastāvīgi uzstājas kopā ar dziedātāju Mēriju Kerū.

1998. gadā viņš uzrakstījis operu “Trieste” Berlīnes kameroperas teātrim.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.12.2003 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

Mērija Karū un "Blue Noise"
Mērijas Kerū balss, kas bez piepūles ceļo no mūsdienu klasikas līdz Brodvejai un Holivudai – tas ir saldskanīgs soprāns ar citrona un garšvielu piedevām.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011