Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

A FILETTA (vokālā grupa, Korsika)

 

Piektdien, 2009. gada 4.decembrī, plkst. 19:00

Valmieras Kultūras centrā 

 

Svētdien, 2009. gada 6.decembrī, plkst. 19.00

Lielajā Ģildē

 

A FILETTA (vokālā grupa, Korsika)

Le Choc du Monde de la Musique , Diapason d’Or, Grand Prix Academie Charles Cros, César balvu ieguvēja

 

 

 

Vadītājs Žans Klods Akaviva (Jean-Claude Acquaviva)

 

Programmā – korsikāņu tautas dziesmas, džeza mūzika, mūzika no kinofilmām

 

Smeļoties iedvesmu no savas zemes un tautas dziesmām, A FILETTA dziļi dzen saknes dzimtajā augsnē: a filetta korsikāņu valodā nozīmē  –paparde.

 

Grupa A FILETTA ir izveidota 1978.gadā pēc skolotāja Mikela Frasati iniciatīvas. Viņa tikšanās ar biškopi Timasgiju Nami lika pamatus biedrībai, kurā darbojušies desmitiem dziedātāju no dažādiem Augškorsikas apgabaliem. Tās galvenais mērķis bija veicināt mutiskā mantojuma saglabāšanu. Kopš 1979.gada grupa ir piedalījusies daudzos koncertos, kurus galvenokārt organizējusi biedrība A Riscossa  (šī biedrība palīdz to nacionālo aktīvistu ģimenēm, kuri atrodas ieslodzījumā).

Nu jau 30 gadus grupa, ko vada Žans Klods Akaviva (Jean-Claude Acquaviva), pārstāv korsikāņu polifonijas mākslu. Tā velta savai zemei himnas, oriģināldziesmas, kuru patieso izcelsmi neviens nezina, bet kurās ir īpaši spēcīgi jūtamas salas tradīcijas. Neaizmirstamas un brīnišķīgas balsis dzied par savu salu un savu tautu.

A FILETTA ir piedalījusies teātra izrādēs, operās, horeogrāfiskos uzvedumos, radījusi oriģināldziesmu Filipa Karēza (Philippe Carrèse) televīzijas filmai Liberata (vēsturiskai drāmai par pretošanās kustību Korsikā). Nav brīnums, ka šo grupu uz sadarbību aicināja komponists Bruno Kulē (Bruno Coulais), un tā izrādījās  ļoti auglīga (kopskaitā 10 filmas!). Labāko filmu vidū ir jāizceļ Žaka Vēbera Dons Žuans un Erika Valli Himalaya, kas ieguvusi Golden CD un César balvu. 2006.gadā iznāca grupas a cappella albums Medea (Naïve) pēc Senekas antīkās traģēdijas motīviem. Grupa ir ieskaņojusi 17 diskus.

A FILETTA koncerti ir tradīciju un atdzimšanas tiešs atspulgs: senās dziesmas, kas atmiņā modina garīgumu un mīlestību, ir pamats tam, lai rastos jauni skaņdarbi. Tas, ka A FILETTA šo 30 gadu laikā ir sapulcējusi ap sevi neskaitāmi daudz īstenu draugu, ir noticis tādēļ, ka katra tikšanās ar šiem mūziķiem ir pārsteidzoša un saviļņojoša.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

06.12.2009 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

A FILETTA (vokālā grupa, Korsika)
Programmā – korsikāņu tautas dziesmas, džeza mūzika, mūzika no kinofilmām

 

04.12.2009 plkst. 19:00
Valmieras Kultūras centrā

A FILETTA (vokālā grupa, Korsika)
Programmā – korsikāņu tautas dziesmas, džeza mūzika, mūzika no kinofilmām

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011