Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Dang Thai Šons (klavieres, Vjetnama)

 

Dang Thai Šon

 

Chopin 200!

 

Trešdien, 2010.gada 10. martā, pl. 19.00

Lielajā ģildē

 

Dang Thai Šons (klavieres, Vjetnama)

 

  

Programmā - Šopēns

Barkarola
Trīs mazurkas op.50
Trešā Sonāte
24 Prelūdijas

 

Leģendārais Īzaks Sterns viņu nodēvēja par “īstu mūziķi”. Pasaules mūzikas skatuves priekšplānā vjetnamiešu pianists iznāca 1980.gada oktobrī, kļūdams par 10.Starptautiskā Šopēna konkursa 1.prēmijas un Grand Prix laureātu. Avīzes viņu raksturoja kā fenomenālu talantu, un kāds no kritiķiem rakstīja: “Viņš ne vien spēlē – viņš izdzied notis!”

Pirmās klavieru stundas Dang Thai Šons saņēma no savas mātes. Pēc slavenā krievu pianista un pedagoga Īzaka Kaca ieteikuma jauneklis turpināja mācīties Maskavas Valsts konservatorijā pie profesora Vladimira Natansona un profesora Dmitrija Baškirova.

Pēc uzvaras Varšavā  mūziķis sniedzis koncertus vairāk nekā 40 pasaules valstīs – tādās koncertzālēs kā Lincoln Center (Ņujorkā), Barbican Center (Londonā), Salle Pleyel (Parīzē), Hercules-Saal (Minhenē), Musikverein (Vīnē), Concertgebouw (Amsterdamā), Opera House (Sidnejā), Suntory Hall (Tokijā). Viņš spēlējis kopā ar Pēterburgas filharmoniju , Monreālas simfonisko orķestri un Berlīnes Valsts kapelu, ar BBC, Birmingemas, Bādenbādenes, Prāgas un Sidnejas simfoniskajiem orķestriem, ar Drēzdenes, Oslo, Varšavas, Maskavas un Helsinku filharmoniķiem, ar Maskavas virtuoziem, Vīnes un Cīrihes kamerorķestriem, ar Zviedrijas Karalisko kamerorķestri… Sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā sers Nevils Meriners, Mariss Jansons, Vladimirs Spivakovs, Dmitrijs Kitajenko, Jirži Belohlaveks, Hirojuki Ivaki, Ken-Itiro Kobajasi, Sakari Oramo, Džons Nelsons, Ivans Fišers, Franss Brigens…

Atzīmējot 1995.gada sākšanos, viņš piedalījās NHK projektā kopā ar Mstislavu Rostropoviču, Seidži Ozavu, Jo Jo Ma un Ketlinu Betlu,  1999.gada pirmajās dienās bija Šopēna gada atklāšanas galā koncerta dalībnieks, 2001.gadā spēlēja Īzaka Sterna festivālā. 2005.gadā viņš kļuva par vienīgo ārzemju mākslinieku 15.Starptautiskā Šopēna konkursa atklāšanas koncertā, kā arī strādāja konkursa žūrijā.

Šobrīd Dang Thai Šons dzīvo Kanādā. Viņš ir Monreālas Universitātes pasniedzējs un kopš 1987.gada – Tokijas mūzikas koledžas Kunitači profesors. 1999.gadā pēc Vladimira Aškenazi ielūguma pianists kopā ar Mareju Peraiju un maestro Aškenazi vadīja meistarklasi Berlīnē. Viņš pastāvīgi darbojas vairāku starptautisku konkursu žūrijās.

Pianista skaņu ieraksti ir izdoti tādās ierakstu firmās kā Мелодия, Deutsche Grammophon, Polskie Nagranja, CBS, Sony, Victor JVC un Analekta. 2009.gada oktobrī viņš ieskaņoja visas Šopēna mazurkas ierakstu firmā Victor Entertainment Inc. Japānā.

Šis Šopēna gads mūziķim būs īpaši ražens. Februārī sākas viņa Eiropas koncertturneja. 1.martā – Šopēna dzimšanas dienā – viņš uzstāsies galā koncertā Varšavā un būs solists Šopēna 2.Klavierkoncerta atskaņojumā,  2010.gada oktobrī Dang Thai Šons atklās 16.Starptautisko Šopēna konkursu, un būs tā žūrijā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

10.03.2010 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Dang Thai Šons (klavieres, Vjetnama)
Programmā - Šopēns

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011