http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 01.10.2022 @ 14:57


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ПРАВОСЛАВНЫЕ ПЕВЧИЕ (Pareizticīgie dziedoņi, vīru koris, Krievija)

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsPravoslavnije Pevčije

Cantus chori

Svētdien, 2011.gada 9. janvārī plkst. 18.00

Rīgas Domā

 

ПРАВОСЛАВНЫЕ ПЕВЧИЕ (Pareizticīgie dziedoņi, vīru koris, Krievija)

 

Diriģents  Georgijs Smirnovs

Koris Pravoslavnije pevčije – jauna programma, brīnuma priekšnojauta!

 

Maskavas koris Pravoslavnije pevčjie  (Pareizticīgie dziedoņi) tika izveidots 1992.gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Krievijā, kur izcilu vīru koru nav mazums, tas pelnīti tiek uzskatīts par labāko kori, kas turpina jau kopš 16.gadsimta Krievzemē pastāvošo dziedošo diakonu koru tradīcijas.

Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem  līdz pat XX gadsimtam ar īpašu uzsvaru uz pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku, tostarp –  A.Kastaļska, P.Česnokova, A.Grečaņinova skaņdarbiem.

Jau kopš pirmajiem koncertiem koris pārsteidz klausītājus ar savu profesionālo meistarību, cēlo skanējumu un īpašo garīguma gaisotni.

Koris Pravoslavnije pevčije ir piedalījies daudzos starptautiskos festivālos Maskavā, Vācijā, ASV, Šveicē un Itālijā. Visā pasaulē krievu pareizticīgo kormūzika ir ļoti gaidīta. Katoļu un protestantu  baznīcas, kur koris dzied, vienmēr ir pārpildītas. Kopš 1998.gada Pravoslavnije pevčije pastāvīgi koncertē Latvijā pēc Hermaņa Brauna fonda uzaicinājuma.

Kora dibinātājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Georgijs Smirnovs – kormeistars un muzikologs – ir Maskavas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas fakultātes absolvents. Pirms kora Pravoslavnije pevčije izveidošanas G.Smirnovs bijis  vairāku Maskavas profesionālo vīru koru un baznīcas koru diriģents un kormeistars, kā arī studējis krievu baznīcas dziedāšanas vēsturi. Būdams izdevniecības Muzika redaktors, viņš sagatavojis izdošanai vairākus krievu garīgās mūzikas krājumus. Īpaši atzīmējamas ir 1989.gadā izdotās S.Rahmaņinova Vesperes (Всенощное бдение) – pēc 70 gadu ilgas aizmirstības tas bija viens no pirmajiem krievu garīgas mūzikas izdevumiem.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

09.01.2011 plkst. 18:00
Rīgas Doms

ПРАВОСЛАВНЫЕ ПЕВЧИЕ (Pareizticīgie dziedoņi, vīru koris, Krievija)
Diriģents Georgijs Smirnovs

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003