http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 01.10.2022 @ 15:17


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

HBF dzimšanas diena un Valentīna diena! TEREM-KVARTETS un Trio Melo - M

 

mākslinieku/mākslinieci pārstāv Hermaņa Brauna FondsTEREM-kvartets

Pirmdien, 2011. gada 14. februārī, pl.19.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

Otrdien, 2011. gada 15. februārī, pl.19.00

Cēsis, Cēsu 2.pamaskolā

 

Trēšdien, 2011. gada 16. februārī, pl.19.00

Liepaja, Liepajas Teatrī (Sadarbībā ar Liepajas Teatrī)

 

HBF dzimšanas diena

Valentīna diena

 

TEREM-KVARTETS

Trio Melo-M

 

 

 

 

Pie mums atkal viesosies TEREM-KVARTETS – pasaulē vienīgais tautas mūzikas instrumentu kameransamblis, kas klasiskus skaņdarbus spēlē savā aranžējumā un kas savu nosaukumu reģistrējis kā komponista vārdu.  

 

Kad Pītera Geibriela studija Real World nolēma iepazīstināt klausītājus ar  krievu nacionālo kultūru, tā uzaicināja uz ierakstiem TEREM-KVARTETU. Tas bija pirmais Krievijas ansamblis, ko dzirdēja slavenā festivāla WOMAD publika.

Kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlējas parādīt Vācijas kancleram Gerhardam Šrēderam un Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni unikālus Krievijas mūziķus, viņš uzaicināja TEREM-KVARTETU.

Kad krievu kinorežisors un “Oskara” laureāts Ņikita Mihalkovs gribēja pārsteigt  Krievu kino festivāla prasīgo publiku Kannās, viņš uzaicināja TEREM-KVARTETU.

Kad 120 tūkstoši svētceļnieku sapulcējās, lai tiktos ar Romas pāvestu Sv.Marka laukumā Vatikānā, ar krievu nacionālo kultūru savā koncertā viņus iepazīstināja TEREM-KVARTETS. 

Kad Londonā tika svinēta krievu dzejnieka Aleksandra Puškina divsimtgade, svinīgajā vakarā Sv.Džeimsa pilī ar solokoncertu uzstājās prinča Čārlza uzaicinātais TEREM-KVARTETS.

 

TEREM-KVARTETS ir uzstājies Jeruzalemes vēsturiskajā centrā, svinot pilsētas 3000-gadi, un spēlējis „Lielā astoņnieka” (G8) samita dalībniekiem Sanktpēterburgā.

Savas pastāvēšanas 25 gadu laikā ansamblis ir apbraukājis visu pasauli. Tas uzstājas ka Sanktpēterburgas “sūtnis”, tādēļ TEREM-KVARTETU dēvē par “pilsētas vizītkarti”, liekot to vienā rindā ar Ermitāžu, Krievu muzeju un Marijas teātri. Arī kvartets pats aicina māksliniekus uz Pēterburgu – uz savu Pasaules mūzikas TEREM-festivālu. Tā viesu vidū ir bijuši Bobijs Makferins, Vladimirs Černovs, Rišārs Galjano un Mišels Portāls, The Real Group… TEREM-KVARTETS ir uzstājies kopā ar Maskavas virtuoziem un vokālo grupu The Swingle Singers…

 

TEREM-KVARTETS ir XIII Vispasaules Jaunatnes un studentu festivāla laureāts Phenjanā un balvas “Zelta Ostaps” laureāts. Ansambļa solokoncerti Edinburgas festivālā tika atzīti par vislabākajiem šoviem un novērtēti ar piecām zvaigznēm laikrakstā “Scotsman”. Par izciliem nopelniem Krievijas labā ansamblis ir kļuvis par “Tēvzemes Zelta grāmatas” laureātu, bet Andrejs Konstantinovs, Andrejs Smirnovs un Mihails Dzjudze – par Krievijas Nopelniem bagātajiem māksliniekiem (2004).

 

Melo-M ir čellu trio, kas izveidots 2005. gadā. Paralēli pamatstudijām Latvijas Mūzikas akadēmijā grupas mūziķi ir skolojušies pie tādiem pasaulē atzītiem čella spēles meistariem kā Mstislavs Rostropovičs, Miša Maiskis, Natālija Šahovska. 

Melo–M repertuārā ir gan popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas trim čelliem, gan tautas mūzika, klasiskā mūzika un modernā klasika. Trio ir ieskaņojis trīs albumus: ar latviešu popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijām trim čelliem un sitaminstrumentiem,  ar pasaules hitu versijām un ar pasaules tautu populārāko dziesmu versijām.

 

            Grupa divreiz ir devusies turnejā pa ASV, koncertējusi Krievijā, Francijā, Lielbritānijā, Somijā, Krievijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Ukrainā, Igaunijā, Lietuvā, Turcijā un citās valstīs. 2010. gadā  73 mūzikas kolektīvu konkurencē Melo–M ieguva bronzas medaļu pirmajā starptautiskajā atskaņotājmākslinieku festivālā Terem Crossover Competition Sanktpēterburgā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

16.02.2011 plkst. 19:00
Liepaja, Liepajas Teatrī

HBF dzimšanas diena un Valentīna diena! TEREM-KVARTETS un Trio Melo - M
TEREM-KVARTETS, Trio Melo-M

 

15.02.2011 plkst. 19:00
Cēsis, Cēsu 2.pamatskolā

HBF dzimšanas diena un Valentīna diena! TEREM-KVARTETS un Trio Melo - M
TEREM-KVARTETS, Trio Melo-M

 

14.02.2011 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

HBF dzimšanas diena un Valentīna diena! TEREM-KVARTETS un Trio Melo - M
TEREM-KVARTETS, Trio Melo-M

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003