Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Nakts lūgšana

 

Cantus chori

Svētdien, 2010.gada 12.decembrī, pl. 19.00

Rīgas Doma

 

Latvijas Radio kora jubilejas gads

Nakts lūgšana

 

Latvijas Radio koris

Grupa Schola Cantorum Riga

 

 

 

Diriģents Sigvards Kļava

 

 

Programmā – gregoriskie dziedājumi un mūsdienu mūzika: Annes Boidas, Ģērģa Ligeti, Arvo Perta, Andersa Hilborga kora skaņdarbi, kā arī Mortona Feldmana mesas Rothko Chapel (Rotko kapela) pirmatskaņojums Latvijā

 

Koncertu NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā var dēvēt jau par tradīciju. Jaunā programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas Rīgas Doma unikālajā akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas. Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija, kas gada tumšākajā laikā katram klausītājam ļaus saredzēt dvēseles iekšējo gaismu, kura sasilda un dāvā cerību.

 

Šis ir Latvijas Radio kora 70.jubilejas gads un kora balsis ir dzirdamas gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, kā arī nozīmīgākajos jaunās mūzikas festivālos – Baltic Sea (Zviedrijā), Klangspuren (Austrijā), Transart (Itālijā), Ultima (Norvēģijā), Venēcijas mūzikas biennāle (Itālijā), La Musica (Francijā), Internationale Weingartener Tage für neue Musik un Usedomer Musikfestival (Vācijā), Jaunās mūzikas festivāls Arēna (Rīgā), kā arī Nīderlandē un Beļģijā.

 

Latvijā dzimušais izcilais amerikāņu mākslinieks Marks Rotko (1903-1970) bija spilgts Ņujorkas abstraktās glezniecības skolas pārstāvis. Taču mākslinieks vienmēr centās piepildīt savus darbus ar spēcīgu emocionālo vēstījumu. Viņš vēlējās panākt ne vien intelektuālu atbalsi skatītājos, bet arī spēcīgu un dziļu jūtu izpausmi. Viņa darbi skatītājiem ir likuši aiziet no reālās pasaules sāpēm bezgalības vīzijās. Tie сilvēki, kuri raud pie manām gleznām, pārdzīvo to pašu, ko pārdzīvoju es, tās radot – tā rakstījis Rotko.

1961.gadā pēc Menilu ģimenes fonda pasūtījuma Rotko noformēja kapelu Hjūstonā. Sākotnēji tā bija katoļu kapela, taču šodien tā ir atvērta visu konfesiju un ticību pārstāvjiem, arī neticīgajiem. Kapelā notiek meditāciju seansi, kā arī humānistiskas ievirzes lasījumi un diskusijas, dažādi mākslas pasākumi un koncerti.  Īpaši šai apbrīnojamajai, abstraktajai kapelai tika komponēta  savā ziņā abstrakta mesa. Tas ir slavenā amerikāņu komponista Mortona Feldmana (1926-1987) skaņdarbs Rotko kapela – tikpat minimālistisks, cik Rotko māksla.  Komponists ir veltījis šo skaņdarbu  (1971) aizgājušā drauga piemiņai.

 

Ceļš uz Mūžīgās Gaismas sadzirdēšanu caur nakts lūgšanu un mieru

Необычное прочтение духовной музыки в сумерках при свечах

The extraordinary interpretation of the sacred music in the twilight

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.12.2010 plkst. 19:00
Rīgas Doms

Nakts lūgšana
Latvijas Radio koris, vokāla grupa Schola Cantorum Riga

Programmā – gregoriskie dziedājumi un mūsdienu mūzika: Annes Boidas, Ģērģa Ligeti, Arvo Perta, Andersa Hilborga kora skaņdarbi, kā arī Mortona Feldmana mesas Rothko Chapel (Rotko kapela) pirmatskaņojums Latvijā Diriģents Sigvards Kļava.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011