Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Jerusalem Quartet (stīgu kvartets, Izraēla)

Rīgas debija

Otrdien, 2011. gada 29. martā pl.19.00

Melngalvju namā

 

Jerusalem Quartet (stīgu kvartets, Izraēla)

 

Aleksandrs Pavlovskis (1. vijole)

Sergejs Breslers (2.vijole)
Ori Kams (alts)
Kirils Zlotņikovs (čells)

Programmā:

Mocarts – Stīgu kvartets, K.157

Mendelszons – Stīgu kvartets, op.44 nr.2

Brāmss – Pirmais stīgu kvartets

 

 

 

“Trūkst superlatīvu, lai aprakstītu, cik skaisti spēlē šis jaunais, taču jau slavenais ansamblis!” – tā par Jeruzalemes stīgu kvartetu ar neviltotu sajūsmu sacījis kāds angļu mūzikas kritiķis. Drīzumā arī jūs varēsit dalīties ar viņu sajūsmā, jo Hermaņa Brauna fonds, turpinot iepazīstināt rīdziniekus ar mūsdienu pašiem spožākajiem un pazīstamākajiem stīgu kvartetiem, šo ansambli - Jerusalem Quartet  -  ir uzaicinājis uz Rīgu.

Jeruzalemes stīgu kvarteta koncerti tiek gaidīti visās prestižākajās pasaules koncertzālēs. Kopš dibināšanas 1993.gadā tā reputācija aug tādās Amerikas Savienotu valstu pilsētās kā Ņujorka, Čikāga, Losandželosa, Filadelfija, Vašingtona… Bet Eiropā mūziķi jau ir pazīstami tādās zālēs kā Wigmor Hall Londonā, Concertgebouw Amsterdamā, Herkulessаal Minhenē …

Pagājušajā sezonā kvartets koncentrēja savu uzmanību uz Brāmsa mūziku, ko atskaņoja Parīzes Luvrā, kā arī Hamburgā un Roterdamā. Arī Rīgas koncertā skanēs viens no Brāmsa kvartetiem. Nesen Londonā un citās Eiropas galvaspilsētās kvartets īstenoja interesantu projektu Mozart Plus, kas bija veltīts Mocarta stīgu kvartetiem un kvintetiem. Arī mēs dzirdēsim vienu no Mocarta kvartetiem šī ansambļa interpretācijā. Kā redzat, mūziķi atvedīs uz Rīgu vislabāko no sava repertuāra.

Skaņu ierakstu firmas Harmonia Mundi izdotie Jeruzalemes stīgu kvarteta albumi daudzkārt tikuši apbalvoti. Ansambļa jaunākais albums ar Haidna stīgu kvartetiem saņēma 2010 BBC Music Magazine un Diapason d’Or Arte  balvas. Gadu iepriekš Šūberta kvarteta Nāve un meitene ieraksts tika atzīmēts ar ECHO Classic un Editor’s Choice of the Gramophone Magazine balvām.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

29.03.2011 plkst. 19:00
Melngalvju nams

Jerusalem Quartet (stīgu kvartets, Izraēla)
Programmā Mocarts, Mendelszons, Brāmss

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011