Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Listomānija

  

Inese Galante

Trešdien, 2011. gada 17.augustā pl.19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Listomānija

 

 

Inese Galante (soprāns)

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

Mūza Rubackīte  (Mûza Rubackyté, klavieres,  Lietuva)

Balāžs Sokolai (Balasz Szokolay, klavieres,  Ungārija)

 

Utrehtas Lista Starptautiskā pianistu konkursa 2011 Grand Prix ieguvējs

Masataka Goto (klavieres,  Japāna)

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģents Tadeušs Voicehovskis (Tadeusz Voicehowsky, Polija)

 

Programmā: Lists – Pirmais klavierkoncerts, Atēnu drupas, Mefisto valsis, Ungāru fantāzija, dziesmas un citi skaņdarbi

 

Japāņu pianists Masataka Goto  šogad aprīlī kļuva par Utrehtas Lista Starptautiskā pianistu konkursa 2011 Grand Prix ieguvēju, kā arī saņēma Van Lanschot Bankiers Audience  un Jauniešu žūrijas balvu. Konkursa žūrija uz karstām pēdām nodēvēja viņu par  „jaunu samuraju, kurš aizstāv mūzikas godu”. Masatakas Goto dzīvē Lists ir īpašs komponists.  Pats pianists teic, ka viņš absorbē Lista lirikas bagātību, tās nacionālo jēgu un tādēļ šai mūzikā jūtas ļoti dabiski. Vēl būdams  students, Masataka Goto jau ir slavenība. 2004. gadā  viņš tika pie savas pirmās balvas Japānas klavierspēles pasniedzēju Nacionālās asociācijas konkursā, bet 2005. gadā kļuva par Ennio Porrīno pianistu konkursa pirmās prēmijas laureātu Kaljāri (Itālijā). Viņš ir uzstājies daudzās Eiropas galvaspilsētās un koncertējis Amerikas Savienotajās valstīs. Šobrīd viņam kā Lista konkursa uzvarētājam ir  pasaules koncertturneja. Jau nākamajā dienā pēc konkursa fināla viņš uzstājās slavenajā Amsterdamas Concertgebouw  koncertzāle. Turnejas laikā viņu jau ir dzirdējuši un dzirdēs klausītāji Krievijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, ASV, Indonēzijā, Ķīnā, Itālijā un, protams, arī Japānā.

Ja Masatakas Goto karjera ir nupat sākusies, tad Mūzas Rubackītes māksla šobrīd ir pilnziedā. Kritiķi apber viņu  ar jūsmīgiem epitetiem un ierindo mūsdienu izcilāko Lista mūzikas interpretu vidū. Viņas repertuārā ir vairāk nekā 30 soloprogrammu un  40 klavierkoncerti. Viņa vienmēr ir bijusi pirmā – gan Vissavienības konkursā, gan Lista/Bartoka Starptautiskajā konkursā Budapeštā, gan Triptyque Starptautiskajā konkursā Parīzē. Viņa lepni nes Le Grand Maitre Français  goda titulu un  ir Lietuvas Goda Leģiona ordeņa kavaliere. Viņas iecienītākās koncertzāles ir Wigmore Hall  Londonā, Beethoven House Bonnā un Salle Gaveau Parīzē. Parīzē viņa arī dzīvo un vienlaikus ir gan Lietuvas Nacionālās Mūzikas akadēmijas profesore, gan prestižu starptautisku konkursu žūrijas locekle. Mūza Rubackīte ir patiesi spoža māksliniece šī  vārda visplašākajā nozīmē.

Vienīgais ungārs mūsu koncerta varoņu vidū ir Balāžs Sokolai, kurš dzimis Budapeštā (viņa tēvs  ir slavenais komponists Šandors Sokolai) un absolvējis Lista Mūzikas akadēmiju. Viņš mācījies arī Minhenē un Maskavā. Laikā no 1973. līdz  1990.gadam viņš uzvarējis daudzos prestižos pianistu un kameransambļu konkursos. Viņa repertuārs ir visai plašs, taču tā pamatā ir kamermūzika. Tiesa, viņš ir spēlējis arī kopā ar orķestriem – piemēram, ar tādiem mums pazīstamiem kolektīviem kā Lista kamerorķestri un savulaik Saimona Retla vadīto Bērmingemas simfonisko orķestri. Viņš ir uzstājies vairāk nekā 30 pasaules valstīs – tādās slavenās koncertzālēs kā  Wigmore Hall un Queen Elizabeth Hall Londonā, Concertgebouw Amsterdamā. Daudzi viņa ieskaņojumi tapuši ierakstu firmās Naxos un Hungaroton.  Viņa 1992. gadā ieskaņoto Edvarda Grīga mūzikas albumu (Naxos)  Londonas laikraksts Daily Telegraph nodēvēja par Gada ierakstu. Balāžs Sokolai ir Budapeštas Lista Mūzikas akadēmijas profesors, viņš pasniedz klavierspēli arī Dienvidkorejā un ASV, sniedz meistarklases Anglijā un Ungārijā, strādā lielu starptautisku konkursu žūrijās. Balāžs Sokolai ir Ungārijas Valsts Lista prēmijas laureāts.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.08.2011 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Listomānija
Inese Galante (soprāns), Lista Starptautiskā konkursa Grand Prix laureāts (Utrehta) un citi pianisti, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Tadeušs Voicehovskis (Polija)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011