Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Mūzikas festivāla Winterfest atklāšana - Hjū Masekela!

 

Dzīva leģenda

Pirmdien, 2011.gada 7.novembrī pl.19.00

Latvijas Nacionālajā оperā

 

Mūzikas festivāla Winterfest atklāšana

Džeza mūzikas vakars

 

  

 

Divu Grammy balvas ieguvējs un Tony 1988  balvu nominants, BBC radio džeza balvas 2002, Channel O Music video balvas 2005 un balvas Āfrikas mūzikas leģenda 2007 ieguvējs, Ikhamanga ordeņa 2010 kavalieris, WOMEX 2011 balvas ieguvējs

HJŪ MASEKELA (Hugh Masekela, trompete, flīgelhorns, vokāls, Dienvidāfrika)

un viņa ansamblis

 

Pēc satriecošajiem panākumiem mūzikas festivālā Summertime 2010 Jūrmalā Hjū Masekela atgriežas Latvijā!

 Izcilā Dienvidāfrikas mūziķa slava ir aplidojusi visu zemeslodi. Viņš ir spēlējis kopā ar visām pasaules džeza zvaigznēm, savukārt, džeza zvaigznes uzskata par lielu godu uzstāties kopā ar Masekelu.

Pirmo instrumentu izcilajam trompetistam un ģeniālajam mūziķim 1954. gadā uzdāvināja mācītājs Trevors Hadlstouns, kurš toreiz jauneklim mācīja trompetes spēles ābeci.

Otro trompeti Masekelam uzdāvināja džeza karalis Lūiss Armstrongs.

1968. gadā Masekelas dziesmas Up Up And Away un Grazing In The Grass iekļuva Amerikas hitu parādēs (tika pārdoti 4 miljoni kompaktdisku). 1987. gadā viņa dziesma Bring Him Back Home kļuva par Nelsona Mandelas atbrīvošanas kustības himnu.

2003. gadā par viņu tika uzņemta dokumentālā filma Amandla!.

Kopš 2007. gada viņš darbojas The Woyome Foundation for Africa valdē.

Hjū Masekela ir ieskaņojis ap trim desmitiem disku, un visi viņa pēdējo gadu albumi ieguvuši platīna statusu.

Pērn viņš piedalījās FIFA Pasaules kausa spēļu atklāšanas un noslēguma koncertos Orlando stadionā Johannesburgā 30 000 klausītāju un daudzu miljonu televīzijas skatītāju priekšā, kā arī uzstājās tādās slavenās koncertzālēs  Carnegie Hall un Royal Festival Hall.

 

Hjū Masekela savā daiļradē apvieno Dienvidāfrikas melnādaino iedzīvotāju kopienu tautas mūzikas motīvus un ritmus ar džezu. Kopš jaunības gadiem viņš spēlē mūziku, kura atspoguļo viņa paša un viņa tautas dzīves pieredzi.

Viņš ir dzimis 1939.gadā Vitbenkā (Dienvidāfrikas Republikā). Kad viņam bija 14 gadi, noskatījies kinofilmu  Young man with a horn (Jauneklis ar trompeti), viņš pats nolēma ņemt rokās šo instrumentu. Pusaudža gados viņš spēlēja ielas džezbendos un klubos Johannesburgā un Keiptaunā, bet 1959.gadā izveidoja grupu  Jazz Epistels­ – tas bija pirmais melnādaino mūziķu ansamblis Dienvidāfrikā, kas ieskaņoja džeza albumu. Taču drīz vien orķestri nācās atlaist, jo pēc tā laika Dienvidāfrikas likumiem tumšādainie āfrikaņi nedrīkstēja sanākt grupās, kurās ir vairāk par desmit cilvēkiem. 

60.-tajos gados Masekelas skolotājs un cīnītājs pret aparteīdu Trevors Hadlstouns, kurš tika izraidīts no valsts, satikās ar Lūisu Armstrongu un pastāstīja viņam par talantīgo jaunekli. Hadlstouns, Džonijs Dankvorts, Harijs Belafonte un arī Jehudi Menuhins palīdzēja Masekelam tikt pie ārzemju pases un stipendijas mācībām Londonā un Ņujorkā. Pēc kursiem tādās prestižās mācību iestādēs kā Londonas Guildhall School of Music un Ņujorkas Manhattan School of Music jaunais mūziķis iekļāvās Ņujorkas džeza dzīvē. Sākumā viņš strādāja ierakstu studijā, izveidoja savu zīmolu Chisa Records un izdeva vairākus ierakstus, kuros dažādās proporcijās jauca kopā džezu un Āfrikas popmūziku. Kopā ar Dienvidāfrikas vokālisti Mirjamu Makebu, kura kļuva par viņa sievu, viņš koncertēja Amerikas Savienotajās valstīs, vācot līdzekļus, lai palīdzētu talantīgiem mūziķiem Dienvidāfrikā. 

Vēlāk viņš atkal pievērsās Āfrikas folklorai, izveidoja orķestri Union Of South African Band, uzstājās Londonā un pēcāk atgriezās Āfrikā,  kur joprojām koncertē. Allaž – ar vērienu un lielam skaitam klausītāju.

“Es piederu zemei, kura cīnījusies par savu brīvību 400 gadus – to laikā nav bijis ne dienas bez cīņas. Mūs mēģināja pārliecināt, ka esam barbari un mežoņi. Taču kultūra ir mūsu lielākā bagātība – vienīgais, ko mums nevar atņemt. Visu, ko daru, es daru sava kontinenta labā”, – tā teic Hjū Masekela.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

07.11.2011 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

Mūzikas festivāla Winterfest atklāšana - Hjū Masekela!
Grammy balvas ieguvējs Hjū Masekela (trompete, flīgelhorns, vokāls, Dienvidāfrika)un viņa ansamblis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011