Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Listomānija-gala

  


Lisztomania

Otrdien, 2011. gada 15. novembrī pl. 19.00

Lielajā Ģildē

 

Listomānija – GALA koncerts

 

Spēlē triju Lista Starptautisko pianistu konkursu (2011) Grand Prix ieguvēji

 

Aleksandrs Ullmans (Alexander Ullman, Lielbritānija, Budapeštas  Lista Starptautiskā pianistu konkursa uzvarētājs)

Masataka Goto (Japāna, Utrehtas Lista Starptautiskā pianistu konkursa uzvarētājs)

Gābors Farkašs (Gábor Farkas, Ungārija, Veimāras  Lista Starptautiskā pianistu konkursa  uzvarētājs)

 

   

 

Programmā – Ferenca Lista mūzika: Ungāru rapsodijas, parafrāzes par Verdi, Rosīni un Bellīni operu tēmām,  Lielās etīdes,  skaņdarbi no cikla „Ceļojumu gadi” un citi klavierdarbi

 

Lists savulaik tika atzinies, ka klavieres viņam ir tas pats, kas “jūrniekam viņa fregate un arābam – viņa zirgs ”. Viņš dēvēja klavieres par savu alter ego, savu valodu un savu dzīvi.  1841.gadā kāds laikraksta The Musical World kritiķis rakstīja: “Lists ir mūzikas spozmes ziemeļblāzma, pērkondārdošu harmoniju Niagāra”. Savukārt pasaku meistars un burvis Hanss Kristiāns Andersens pēc kāda Lista koncerta sacīja:  “Viņš ir kā cietējs dēmons, kuram pie klavierēm ir jāatbrīvo sava dvēsele”.

Šķiet, ka jaunie mākslinieki, kuri atbrauks uz Rīgu, lai kopā ar mums svinētu Lista jubileju, viņa mūzikai klāt liks arī kaut ko no sevis.

 

Anglim Aleksandram Ullmanam ir tikai 20 gadi, tomēr viņš jau ir paspējis uzvarēt vairākos starptautiskos konkursos,  un uzstāties prestižākajās Lielbritānijas koncertzālēs – tādās kā  Queen Elizabeth Hall, Wigmore Hall, Cadogan Hall, St. Martin in the Fields, the Sage Theatre in Gateshead, Purcell Room, kā arī sniedzis koncertu Clarence House zālē Velsas prinča klātbūtnē.  Šobrīd viņš mācās Filadelfijā, ir slavenā Kērtisa Mūzikas institūta students (viens no viņa skolotājiem ir Ignāts Solžeņicins), iekaro ASV, un tas viņam izdodas.

Japāņu pianists Masataka Goto  šogad aprīlī kļuva par Utrehtas Lista Starptautiskā pianistu konkursa  Grand Prix ieguvēju, kā arī saņēma Van Lanschot Bankiers Audience  un Jauniešu žūrijas balvu. Konkursa žūrija uz karstām pēdām nodēvēja viņu par  „jaunu samuraju, kurš aizstāv mūzikas godu”. Masatakas Goto dzīvē Lists ir īpašs komponists.  Pats pianists teic, ka viņš absorbē Lista lirikas bagātību, tās nacionālo jēgu un tādēļ šai mūzikā jūtas ļoti dabiski. Vēl būdams  students, Masataka Goto jau ir slavenība. 2004. gadā  viņš tika pie savas pirmās balvas Japānas Klavierspēles pasniedzēju Nacionālās asociācijas konkursā, bet 2005. gadā kļuva par Ennio Porrīno pianistu konkursa pirmās prēmijas laureātu Kaljāri (Itālijā). Viņš ir uzstājies daudzās Eiropas galvaspilsētās un koncertējis Amerikas Savienotajās valstīs. Šobrīd viņam kā Lista konkursa uzvarētājam ir  pasaules koncertturneja. Jau nākamajā dienā pēc konkursa fināla viņš uzstājās slavenajā Amsterdamas Concertgebouw  koncertzāle. Turnejas laikā viņu jau ir dzirdējuši un dzirdēs klausītāji Krievijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, ASV, Indonēzijā, Ķīnā, Itālijā un, protams, arī Japānā.

Ungārs Gābors Farkašs ir vecākais  mūsu jauno listomānu sarakstā. Viņam, daudzu starptautisko konkursu laureātam,  ir 30 gadi.  Viņš ir  Budapeštas Lista Mūzikas akadēmijas absolvents ar maģistra grādu un šobrīd ar panākumiem daudz koncertē  Eiropā un Āzijā.  Nesen viņš saņēma Pro Europe  un Ferenc Liszt  stipendijas Budapeštā un  kļuva par European Cultural Foundation stipendiātu Strasbūrā.  2009. gadā viņa debijas disks ar romantisko nosaukumu Vakars kopā ar Listu (Warner Music izdots)  tika apbalvots ar Starptautiskās Ferenca Lista biedrības Grand Prix kā gada labākais ieraksts. Bet 2011. gada janvārī, kad Budapeštā oficiāli tika atklāts Lista gads, tieši Gābors Farkašs  spēlēja Mākslas pilī kopā ar Nacionālo filharmonisko orķestri. Šis koncerts  jau ir iemūžināts kompaktdiska formātā, un to klajā laidusi ierakstu firma Warner Music. 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

15.11.2011 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Listomānija-gala
Spēlē triju Lista Starptautisko pianistu konkursu (2011) Grand Prix ieguvēji

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011