Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

I Musici di Roma (Itālija)

 

Otrdien, 2011.gada 13.decembrī pl. 19.00

Latvijas Nacionālajā оperā

 

I Musici di Roma (kamerorķestris, Itālija)  

ar kinomūzikas programmu  I Musici’s Oscar’s

un Antonio Vivaldi koncertu ciklu Gadalaiki  


 

 

Šosezon kamerorķestris I Musici di Roma  svin savu 60 gadu jubileju.

          Arturo Toskanīni, pirmo reizi to dzirdējis, iesaucās: „Tas ir labākais orķestris pasaulē!”

          Kamerorķestris I Musici ir ieskaņojis pirmo klasiskās mūzikas CD ierakstu firmai Philips un 70.-tajos gados piedalījies pirmajā klasiskās mūzikas videofilmā.

I Musici veiktais Vivaldi Gadalaiku ieraksts ir ieguvis Platīna disku ar briljantu.


 

Pagājušā gadsimta 50.-tajos gados orķestris I Musici  pirmo reizi vēsturē ieskaņoja visus Vivaldi Gadalaikus, tādējādi nosakot toni baroka mūzikas atskaņošanā daudzus turpmākos gadus. Kopš tā laika ir pārdoti vairāk nekā 25 000 000 šā ieraksta kopiju. Par Gadalaiku ierakstu saka tā: „Ir cigāri, un ir kubiešu Cohibas.  Ir sarkanvīni, un ir  Château Lafite-Rothschild.  Gadalaikus var nospēlēt vienkārši, un var nospēlēt tā, kā to dara I Musici ” (Palm Beach Post).

         Šobrīd slavenais orķestris  – tie ir izcili solisti-stīdzinieki, kuri atskaņo 17.-18. gadsimta mūziku vienīgi uz tā laika vērtīgajiem instrumentiem, kurus darinājuši tādi meistari kā Amati, Kapa, Čeruti, Karkasi, Storioni…

         Otrs orķestra jājamzirdziņš ir mūzika no kinofilmām. Daudzi komponisti, kuri par savu kinomūziku I Musici ierakstā ir saņēmuši Oskaru, turpina sadarboties ar šo orķestri, veltot tam savus skaņdarbus, no kuriem I Musici veido veselas programmas. Tādēļ līdzās Antonio Vivaldi meistardarbam orķestris savos jubilejas gada koncertos atskaņo Nino Rotas (Oskars par filmu Krusttēvs), Ennio Morikones (Oskars 2007 par mūža ieguldījumu kinomākslā), Luisa Bakalova (Oskars par filmu Pastnieks)  un Riiki Sakamoto (Oskars par filmu Pēdējais imperators) mūziku.

          Orķestris ir gaidīts viesis ievērojamos festivālos un prestižās koncertzālēs – Buenosairesas Colon teātrī, Ņujorkas Carnegie zālē un Linkolna centrā, Tokijas Sunthory zālē un Opera City, kā arī Berlīnes filharmonijā, Vīnes Musikverein un Barselonas Palau de la Musica zālē.

          Orķestra ieraksti ir ieguvuši neskaitāmi daudz balvu, kuru vidū ir Grand Prix de l’Academie Charles Cros, Grand Prix International du Disque, the Edison Award, Deutsche Schallplattenpreis,  Grand Prix des Discophiles.

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

13.12.2011 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

I Musici di Roma (Itālija)
Ar kinomūzikas programmu I Musici’s Oscar’s un Antonio Vivaldi koncertu ciklu Gadalaiki

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011