http://www.hbf.lv

Izdrukāts: 03.06.2023 @ 20:16


 

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Rotaļlietu simfonija

  

Trešdien, 2011.gada 21.decembrī, pl. 19.00

Сeturtdien, 2011.gada 22.decembrī, pl. 19.00

Lielajā Ģildē

 

 

Rotaļlietu simfonija
Solisti, kamerorķestris , diriģents Arkādijs Fomins (ASV)

 

 

 

No Linkolna centra Ņujorkā – uz Latviju! Ziemassvētku labdarības koncerts ikkatrai ģimenei!

 

Leopolda Mocarta Bērnu simfonija ASV ir pazīstama ar nosaukumu Rotaļlietu simfonija. Tas ir jautrs skaņdarbs, kura atskaņojumā kopā ar profesionāliem mūziķiem var piedalīties arī klausītāji – gan pieaugušie, gan bērni.

Taču šim skaņdarbam ir arī cita, jauno laiku vēsture, kas saistīta ar bijušā rīdzinieka, izcilā vijolnieka, diriģenta un pedagoga Arkādija Fomina vārdu. Būdams vēl Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, viņš piedalījās simfonijas atskaņojumā 1955.gadā – gan Rīgā, gan Maskavas Lielajā teātrī.

Kopš tā laika pagājis daudz gadu… Arkādijs Fomins aizbrauca uz ASV, kļuva par amerikāņu slavenību un Dalasas Jaunās konservatorijas pamatlicēju. Un reiz, pirms 1987.gada Ziemassvētkiem, viņam prātā ienāca ideja atskaņot Leopolda Mocarta simfoniju kopā ar studentiem labdarības koncertā. Tā dzima unikāla tradīcija. Ik gadu Dalasā šī simfonija skan Ziemassvētku koncertos, kuri tā arī tiek dēvēti – par Rotaļlietu simfoniju, bet 2004.gadā simfonija tika atskaņota Linkolna centrā Ņujorkā.

Taču šis koncerts būtu tikai jauka izklaide, ja tas aprobežotos vienīgi ar amizantas mūzikas atskaņošanu. Jau pašā sākumā Arkādija Fomina ideja bija daudz nopietnāka un pamatīgāka.

Pirmkārt, šajos koncertos skan arī citi darbi, kurus atskaņo gan jau atzītas, gan tikko uzlēkušas mūzikas zvaigznes.

Otrkārt, tie ir labdarības koncerti ar ielūgumiem, taču katram klausītājam ir jāatnes uz koncertzāli kāda rotaļlieta – domāta bērniem, kuri citādi nevarētu saņemt dāvaniņu no Ziemassvētku vecīša.

Pateicoties Hermaņa Brauna fondam, Rotaļlietu simfonija skan arī Latvijas pilsētās. Notikušajos koncertos ir savākts un uzdāvināts ap 9000 rotaļlietu.

Lai mūzika nes prieku gan klausītājiem, gan tiem bērniem, kuriem ir jāpalīdz!

 

Arkādijs Fomins ir dzimis Rīgā. 1969.gadā absolvējis Voldemāra Stūrestepa vijoles klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa aktīvā koncertdarbība aptver gan kamermuzicēšanu stīgu kvarteta un klavieru trio sastāvā, gan solo spēli ASV, Krievijā, Latvijā, Igaunijā,  Čehijā, Slovākijā, Lielbritānijā, Austrijā, Japānā. Kopš 1975.gada viņš spēlē pirmo vijoli  Dalasas simfoniskajā orķestrī. Arkādijs Fomins ir  New Conservatory of Dallas dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, kā arī Kolorādo Conservatory Music in the Mountains mākslinieciskais vadītājs. 1976.gadā viņš nodibināja Stīgu institūtu (The String Institute) Teksasas universitātē. Par mākslinieciskajiem sasniegumiem un ieguldījumu Dalasas kultūrā Arkādijs Fomins ir apbalvots ar Teksasas universitātes Cowlishaw Artist-in Residence Award.

 

 

  

Ielūgumi ir pieejami www.hbf.lv mājaslapā!
Atgādinam, ka lidzi jāņem jaunu rotaļlietu.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

22.12.2011 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Rotaļlietu simfonija
Solisti, kamerorķestris , diriģents Arkādijs Fomins (ASV)

 

21.12.2011 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Rotaļlietu simfonija
Solisti, kamerorķestris , diriģents Arkādijs Fomins (ASV)

 

© Hermaņa Brauna fonds & Nordik IT, 2002-2003