Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Aleksandrs Meļņikovs (klavieres, Krievija)

  

Sestdien, 2012. gada 4. februārī pl. 19.00

Lielajā ģildē

 

Aleksandrs Meļņikovs (klavieres, Krievija)

 

 

Programmā:

Francis Šūberts un Johanness Brāmss

 

 

… Domāju, ka viņš ir īsti talantīgs, pat vērienīgs mākslinieks.

Svjatoslavs Rihters par Aleksandru Meļņikovu

 

 

Krievijas Nopelniem bagātais mākslinieks un Триумф prēmijas laureāts Aleksandrs Meļņikovs ir dzimis 1973.gadā. Kad Meļņikovam bija 20 gadi, viņu pamanīja Svjatoslavs Rihters. Tiesa, tobrīd Aleksandrs bija jau triju starptautisko konkursu – Šūmaņa konkursa Cvikāvā, karalienes Elizabetes konkursa Briselē un UNESCO konkursa Bratislavā – laureāts. Tādējādi Maskavas konservatorijas profesora Ļeva Naumova klases students Aleksandrs Meļņikovs kļuva par pastāvīgu dalībnieku Rihtera festivālos – gan festivālā  Декабрьские вечера Maskavā, gan festivālos Tarusā (Krievija) un Tūrā (Francija).

Pēc konservatorijas absolvēšanas jaunais mūziķis stažējās Minhenes Mūzikas augstskolā pie profesores Eliso Virsaladzes. Bet kopš 2002.gada Meļņikovs pats ir pasniedzējs Mančestras Karaliskajā Mūzikas koledžā Lielbritānijā.

Viņš bieži uzstājas tādās slavenās koncertzālēs kā Concertgebouw Amsterdamā, Suntory Hall Tokijā,  Alte Oper Frankfurtē, Théâtre du Châtelet Parīzē un Wigmore Hall Londonā. Viņš arī piedalās starptautiskos mūzikas festivālos – gan Šlēzvigā-Holšteinā,  Verbjē, Kembridžā un Oksfordā, gan Berlīnē un Bonnā…

Aleksandra Meļņikova vārds ir lasāms uz afišām kopā ar izcilu orķestru nosaukumiem. To vidū ir Tokyo Philharmonic, Gewandhaus Orchestra,  Philadelphia Orchestra, Rotterdam Philharmonic, Royal Concertgebouw Orchestra, BBC Philharmonic Orchestra,  Svetlanova Krievijas Valsts simfoniskais orķestris un Čaikovska Lielais simfoniskais orķestris.

Ar pianistu sadarbojas pasaules mēroga diriģenti –  Šarls Dituā, Valērijs Gergijevs, Jurijs Temirkanovs, Vladimirs Fedosejevs, Mihails Pļetņovs, Jurijs Bašmets.

Aleksandrs Meļņikovs pievērš lielu uzmanību arī kamermūzikai, muzicējot kopā ar Natāliju Gūtmani, Viktoru Tretjakovu, Vadimu Repinu, Izabellu Faustu un Borodina kvartetu, kā arī uzstājoties klavieru duetos ar Alekseju Ļubimovu, Andreasu Štaieru un Borisu Berezovski.

Viņa albumi, kas ieskaņoti laikā no 2004.līdz 2010.gadam, ir saņēmuši prestižus apbalvojumus un visaugstāko atzinību no Classics today, Gramophone editor choice, Diapason Grammy d'Or, BBC music choice, Gramophone Awards winner, Echo Klassik, Preis der deutschen Schallplatten Kritik. 2010.gadā mākslinieks tika nominēts Grammy balvai.

Kritiķi dēvē Aleksandru Meļņikovu par liela vēriena mākslinieku un viņa tehniku – par žilbinošu, ar sajūsmu pasvītrojot, ka klavieres viņš pārvalda pilnībā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

04.02.2012 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Aleksandrs Meļņikovs (klavieres, Krievija)
Programmā: Šūberts un J.Brāmss

04.02.2012 LIELAS ĢILDES KASES DARBA LAIKS: STUNDA PIRMS KONCERTA!

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011