Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Rišārs Galjano (Richard Galliano, akordeons, bandoneons, akordīna) un viņa sekstets (Francija)

Džeza gardēžiem

 

Pirmdien, 2012.gada 23. Aprīlī, pl.19.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

 

DE BACH A PIAZZOLLA (No Baha līdz Pjacollam)

 

 

Rišārs Galjano (Richard Galliano, akordeons, bandoneons, akordīna) un viņa sekstets (Francija):

Žans Marks Filips Varžabedjans (Jean Marc Phillips Varjabedian, vijole) 

Sebastjēns Sirels (Sebastien Surel, vijole) 

Žans Marks Apaps (Jean Marc Apap, alts) 

Eriks Levionuā (Eric Levionnois, čells)

Stefans Ložero (Stéphane Logerot, kontrabass)

 

 

 

Rišārs Galjano ir mainījis akordeona vēstures ceļu – šodien mēs sakām: „līdz” un „pēc” Galjano.

Yasuhiro Kobayashi

 

Nenogurdināmais Rišārs Galjano ir dzimis Kannās. Pirmās klavieru un akordeona spēles iemaņas viņš apguva pie sava tēva, bet vēlāk ar izcilību pabeidza Nicas konservatoriju. Jaunībā Galjano piedalījās starptautiskos akordeonistu konkursos un kļuva pazīstams kā Baha, Čaikovska un Gēršvina mūzikas interprets.  Jau toreiz viņš saņēma pirmās balvas – Trophée Mondial (Valensijā un Kalē)  un  Republikas Prezidenta Pirmo balvu (1968).

1973. gadā Galjano apmetās uz dzīvi Parīzē, kur sadarbojās ar tādam franču dziesmas zvaigznēm kā Žaks Brels, Barbara, Seržs Redžanī, Seržs Gensbūrs, Šarls Aznavūrs, Žiljeta Greko, Žoržs Mustaki, Īvs Montāns, Klods Nugaro…

1983. gadā Astors Pjacolla uzaicināja jauno mākslinieku spēlēt bandoneonu teātra Comédie Française izrādē Sapnis vasaras naktī pēc Šekspīra lugas, kurai Pjacolla bija uzrakstījis oriģinālmūziku. Šī tikšanās kļuva par svarīgāko attīstības posmu Galjano karjerā, un viņa draudzība ar Pjacollu turpinājās līdz pat meistara nāvei 1992. gadā.

Kopš 1980. gada Rišārs Galjano ir uzstājies kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Čets Beikers, Džo Zavinuls, Als Fosters, Pjērs Mišelo, Džens Klārks, Jans Garbareks, Pakito de Rivera, Filips Ketrins, Tūtss Tīlemanss, Mišels Portāls, Rons Kārters, Mišels Petručiāni, Enriko Rava un citiem…

1993. gadā viņš saņēma Franču džeza akadēmijas Džango Reinharda balvu un tika nosaukts par gada labāko mūziķi. Tajā pašā gadā viņš noslēdza ekskluzīvu līgumu  ar skaņu ierakstu firmu Dreyfus Jazz.

          Rišārs Galjano ir koncertējis visā pasaulē – spēlējis Parīzē, Romā, Berlīnē, Maskavā, Londonā, Ņujorkā, Sanfrancisko, Monreālā, Buenosairesā, Tokijā… Kopā ar draugiem viņš uzstājies tādās prestižās koncertzālēs kā Ņujorkas Lincoln Center, Milānas La Scala, Amsterdamas Concertgebouw, Parīzes Théâtre des Champs Elysées… Mākslinieks ir pazīstams arī kā lielisks pedagogs – pēc viņa videokursiem mācās akordeonisti visās pasaules malās.

          Jau pirmais Galjano albums – Viaggio – tika apbalvots ar Django d’Or 1993 balvu kā labākais gada albums. Turpmākie albumi  atzīmēti ar tādām balvām kā Victoire de la Musique 1996, Victoire de la musique 1997 un Džeza akadēmijas Borisa Viāna balva. Viņam arī piešķirtas balvas Musica jazz 1997 un 1998 par labāko starptautisko albūmu. Galjano desmitais albūms Gallianissimo tika nosaukts par Dreyfus Jazz visu laiku labāko albumu.

Divpadsmitais albums Piazzolla Forever  (2003) ir veltīts Astora Pjacollas atceres desmitgadei. Ar šo programmu Rišārs Galjano veica pasaules turneju, kuras laikā sniedza 350 koncertus! Tajos viņu pavadīja Parīzes labāko mūziķu sekstets. Un, kad viņam prātā ienāca doma atskaņot Baha mūziku, Galjano atkal uzaicināja savus senos draugus, lai dalītos ar viņiem muzicēšanas priekā. Tā arī dzima programma No Baha līdz Pjacollam, kuru 2010. gadā mūziķi ir ieskaņojuši (Universal) un kuru mēs dzirdēsim arī Rīgā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

23.04.2012 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

Rišārs Galjano (Richard Galliano, akordeons, bandoneons, akordīna) un viņa sekstets (Francija)
programmā DE BACH A PIAZZOLLA

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011