Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Čaplins un mūzika

 

Trešdien, 2012. gada 15.augustā pl.20.00

Dzintaru koncertzālē

 

Retro-koncerts

Čaplins un mūzika

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Timotijs Broks (ASV)

 

Programmā – Čārlza Spensera Čaplina mūzika kinofilmām Modernie laiki (orķestra svīta) un Lielpilsētas ugunis (dzīvais kino un dzīvā mūzika)

 

Federiko Fellīni tika sacījis, ka Čaplins ir Ādams, no kura sākušies mūsu raduraksti. Bet Džordžs Bernards Šovs savulaik nodēvēja Čaplinu par vienīgo ģēniju, kas nācis no kinoindustrijas. Jau simt gadu šis skumīgais klauns, spieķi vicinādams, savā neveiklajā gaitā staigā pa pasaules kinoekrāniem. Jau simt gadu viņa piedzīvojumi un joki uzjautrina un aizkustina cilvēkus, un liek viņiem aizdomāties.

Čārlza Spensera Čaplina filmām mūziku komponēja pats Čaplins. Šī mūzika kļuva par viņa radītā tēla turpinājumu un piešķīra filmām neredzamu iekšējo dzīvi.

Viņa pirmā muzikālā filma Lielpilsētas ugunis ir balstīta uz divām sižeta līnijām. Pirmā ir satīrisks stāsts par Čārlija un kāda alkoholiķa miljonāra draudzību. Otrā – aizkustinošs stāsts par iemīlēšanos neredzīgā puķu tirgotājā. Pēc neticamām pūlēm Čārlijs dabū viņai naudu operācijai. Atguvusi redzi, meitene ar šausmām nožēlojamajā skrandainī atpazīst savu labdari. Sāpes un izmisums, ko viņš cenšas slēpt zem sava kautrīgā smaida, paliek atmiņā uz mūžu.

Čaplins strādāja kopā ar komponistiem aranžētājiem A.Džonsonu un A.Ņūmenu. Līdzās oriģinālmūzikai filmā skan arī melodijas no N.Rimska-Korsakova Šeherazādes un tā laika populāru dziesmu motīvi.

 

 

Amerikāņu diriģents un komponists Timotijs Broks rada mūziku mēmā kino šedevriem (Nosferatu, Fausts, Pandoras lāde, Lēdijas Vindermīras vēdeklis, Doktora Kaligari kabinets) un daudz laika velta citu autoru partitūru atjaunošanai. Īpaši uzmanīgi viņš strādā ar Dmitrija Šostakoviča mūziku – piemēram, izdevniecībai Boosey&Hawkes  viņš atjaunoja slaveno partitūru Jaunā Babilonija. Viņš atjaunojis arī Čārlija Čaplina filmu mūzikas partitūras, un tās guvušas lielus panākumus koncertos Eiropā, Amerikas Savienotajās valstīs, Austrālijā.

 

Maestro Broks ir diriģējis tādus slavenus orķestrus kā Chicago Symphony Orchestra, Teatro Massimo Palermo, Los Angeles Chamber Orchestra, Staatstheatre Braunschweig, Berner Symphonie-Orchester, Teatro Comunale di Bologna, Milwakee Symphony Orchestra, ORF Radio, BBC Symphony Orchestra.

 

   

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

15.08.2012 plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāle

Čaplins un mūzika
Dzīvais kino un dzīvā mūzika. Diriģents Timotijs Broks (ASV).

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011