Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Takács Quartet (stīgu kvartets, ASV)

 

Dzīva leģenda
Sestdien, 2012.gada 8. decembrī pl. 19.00°
Lielajā ģildē 

Grammy, Chamber Music of America, Japanese Record Academy un citu balvu ieguvējs

Takács Quartet (stīgu kvartets, ASV)

 

Edvards  Dazinbers  (Edward Dusinberre, 1.vijole)

Kārojs Šrancs  (Károly Schranz, 2.vijole)

Džeraldīne Voltere  (Geraldine Walther, alts)

Andrāšs Fejērs  (András Fejér, čells)

 

Programmā – Šūberta kvartets Rosamunde, Britena Trešais kvartets, Dvoržāka „Amerikāņu” kvartets

 

 

 

Neapstrīdama patiesība: „nevis mūziķi rada ansambli, bet ansamblis rada mūziķus”. Neraugoties uz to, ka 37 gadu pastāvēšanas laikā no Takāča kvarteta dibinātājiem ansamblī ir palikuši tikai divi, bet pirmo vijoli un altu spēlē citi mūziķi, kā arī mainījusies rezidences valsts un kontinents, ansamblis  joprojām ir monolīts un nemainīgi izcila ir tā spēles kvalitāte.

1975.gadā četri Budapeštas Mūzikas akadēmijas studenti ar Gāboru Takāču-Naģu priekšgalā izveidoja stīgu kvartetu. Pirmā atzinība nāca 1975.gadā, kad viņi uzvarēja Starptautiskajā Stīgu kvartetu konkursā Eviānā.  Pēcāk sekoja uzvaras konkursos Portsmutā, Bordo, Budapeštā, Londonā un Bratislavā. 1982.gadā Takāča kvartets pirmo reizi viesojās Amerikas Savienotajās valstīs, bet pēc četriem gadiem pārcēlās uz dzīvi tur, iegūstot rezidējošā kvarteta statusu Kolorādo Universitātē.

Šobrīd Takāča kvartets ir plaši pazīstams. Tā dalībnieki joprojām strādā Kolorādo Universitātē Bolderā (ASV) un ik gadu sniedz ap 90 koncertiem visā pasaulē, arī – Eiropas valstīs, Austrālijā, Jaunzēlandē, Japānā un Korejā. Kvarteta dalībnieki ir Londonas Southbank Centre viesmūziķi un Londonas Wigmor Hall asociētie mūziķi.

Takāča kvartets vairākkārt ir saņēmis dažādas balvas par saviem ieskaņojumiem. 2005.gadā veiktais Bēthovena vēlīno kvartetu ieraksts saņēma Gada diska nosaukumu, bet mūziķi – Japanese Record Academy un žurnāla BBC Music Magazine balvu. Savukārt par Bēthovena agrīnā un vidējā daiļrades perioda kvartetu ieskaņojumu Takāča kvartets ieguva Grammy un žurnāla Gramophone balvas, kā arī divas Japanese Record Academy balvas. Citu ievērības vērtu kvarteta ierakstu vidū ir Haidna, Šūberta, Brāmsa un Dvoržāka skaņdarbi.

Takāča kvartets uzstājas arī ar neierastām programmām. Piemēram, koncertos kopā ar ungāru folkloras ansambli Muzsikas tas blakus liek Bartoka mūziku un ungāru tautas motīvus.

Strādājot Kolorādo Universitātē, kvarteta dalībnieki ir izstrādājuši speciālu apmācības programmu studentiem-stīdziniekiem, kurā īpaša uzmanība tiek veltīta kamermūzikai. Takāča kvartets ir arī Londonas Rātsnama (Guildhall) Mūzikas un drāmas skolas vieskolektīvs.

2001.gadā Takāča kvartets tika apbalvots ar Ungārijas republikas Goda ordeņa Bruņinieku krustu (2011.gadā katrs no mūziķiem saņēma arī Komandiera krustu). 2011.gadā kvartets saņēma Londonas Karaliskās Filharmonijas biedrības apbalvojumu – Award for Chamber Music and Song. 2012.gada sākumā britu žurnāls Gramophone, atzīmējot klasiskās mūzikas skaņu ierakstu industrijas 110-gadi, izveidoja Slavas zāli (Hall of Fame) 50 izcilākajiem XX gadsimta mūziķiem, kuru vidū ir Vilhelms Furtvenglers, Herberts fon Karajans, Leonards Bernsteins, Klaudio Abado, Marija Kallasa… Vienīgais stīgu kvartets viņu vidū ir Takāča kvartets.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.12.2012 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Takács Quartet (stīgu kvartets, ASV)
Programmā: Šūberts – Rosamunde, Britens – Trešais stīgu kvartets, Dvoržāks – Amerikāņu stīgu kvartets

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011