Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Viktorija Mullova (vijole) un The Matthew Barley ensemble (Lielbritānija)

 

Dzīvā leģenda

Pirmdien, 2012.gada 12. novembrī pl. 19.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

The Peasant Girl (Lauku meitene)

 

Viktorija Mullova (vijole)

un

The Matthew Barley ensemble (Lielbritānija)

 

Metjū Bārlijs (Matthew Barley, čells)

Džūljens Džozefs (Julian Joseph, klavieres)

Pols Klerviss (Paul Clarvis, bungas un sitaminstrumenti)

Sems Voltons (Sam Walton, marimba, vibrafons un sitaminstrumenti)
„Manas saknes ir laukos. Abas manas vecmāmiņas dzīvoja Ukrainas ciemos, viņas nemācēja ne rakstīt, ne lasīt. Un es vēlējos atgādināt pati sev, no kurienes esmu nākusi”, - tā teic slavenā vijolniece Viktorija Mullova par savu programmu „Lauku meitene”. Viņa turpina: „Projekts tapa brīvas muzicēšanas procesā. Kopā ar manu vīru čellistu Metjū Bārliju mēs reiz domājām, kāda mūzika manam raksturam piestāvētu vislabāk. Un sanāca, ka tā ir mūzika, kas šā vai citādi ir saistīta ar zemi – vienkārša, dabiska, melodiska. Izrādījās, ka programma, kurā Bartoka un Kodāja darbi skan kopā ar čigānu folkloru un džezu, man ir ļoti tuva”.

Leonīda Kogana skolniece, Zelta medaļu ieguvēja Sibēliusa un Čaikovska konkursos  Viktorija Mullova pagājušā gadsimta 80.-to gadu vidū  pameta PSRS un emigrēja uz Lielbritāniju, lai veidotu spožu karjeru Rietumos.  Par slavenību viņa kļuva zibens ātrumā. Mūziķes iegūto balvu vidū ir Grand Prix du Disque, nominācija Grammy balvai (1995), kā arī Diapason d’Or,  ECHO Klassik un Accademia Musicale Chigiana balvas. Šobrīd viņas vārds ir sinonīms vienai no pasaules vijoļspēles mākslas virsotnēm.

Viktorija Mullova ir daudzšķautņaina mūziķe, kura savā daiļradē harmoniski apvieno dažādus žanrus un stilus. Viņas plašais repertuārs neaprobežojas ar instrumentāliem koncertiem un kamermūziku, viņa jūtas brīvi arī klasikas, džeza un folkloras sintezē. Viņai allaž ir bijusi interesanta jebkura mūzika – no baroka līdz world music, līdz indiešu un čigānu mūzikai.

To spilgti apliecina projekts ar nosaukumu The Peasant Girl (Lauku meitene), ko viņa īstenojusi kopā ar savu vīru čellistu Metjū Bārliju. Šo programmu viņa kopā ar Metjū Bārliju un viņa ansambli ir atskaņojusi daudzās  Eiropas pilsētās.

Viktorija Mullova spēlē Stradivāri  būvēto instrumentu Jules Falk (1723), vai Gvadanīni darināto vijoli.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.11.2012 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

Viktorija Mullova (vijole) un The Matthew Barley ensemble (Lielbritānija)
Programmā The Peasant Girl (Lauku meitene)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011