Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

I Solisti Veneti (kamerorķestris, Itālija)

 

Dzīvā leģenda

Pirmdien, 2012.gada 19. novembrī pl. 19.00

Latvijas Nacionālajā operā

 

Grammy un Grand Prix du Disque balvas ieguvējs

kamerorķestris  I Solisti Veneti (Itālija)

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Klaudio Šimone (Claudio Scimone)

 

Programmā  itāļu zelta klasika: Vivaldi, Rosīni, Botezīni un citu komponistu koncerti stīgām un dažādiem instrumentiem – mandolīnai, obojai, klarnetei, trompetei, vijolei, čellam un kontrabasam


Venēcija ir Vivaldi mūzikas pilsēta. Venēcija ir arī mīlas, romantiķu un dzejnieku pilsēta. Un, ja reiz orķestrim dots nosaukums I Solisti Veneti (Venēcijas solisti), ir pilnīgi skaidrs, ka visi šie solisti savā sirdī ir romantiķi un dzejnieki.

I Solisti Veneti, kas ir viens no izcilākajiem Itālijas kamerorķestriem, pastāv jau ilgāk nekā pusgadsimtu. Tā pamatvirziens ir baroka laika itāļu mūzika – Tomazo Albinoni, Frančesko Džeminiāni, Benedeto Marčello, Džuzepes Tartīni un, protams, Antonio Vivaldi skaņdarbi. Slavenie solisti Džuljāno Karmiņjola un Pjēro Tozi, kuru vārdi šodien skan visā pasaulē, ir nākuši no šīs venēciešu meistaru draudzīgās ģimenes.

Orķestris ir uzstājies 80 valstīs – neskaitāmās koncertzālēs no Zalcburgas līdz Seulai. Kopš 1965. gada tas ik vasaru piedalās Zalcburgas festivālā.  Svjatoslavs Rihters, Mstislavs Rostropovičs, Pauls Badura-Skoda, Heincs Holligers, Plasido Domingo, Merilina Horna, Jevgeņijs Kisins un Ichaks Perlmans ir tikai daži no izcilajiem māksliniekiem, ar kuriem orķestrim ir laimējies muzicēt kopā.

Kopš 1959. gada līdz šim brīdim orķestri vada tā dibinātājs Klaudio Šimone. Bet pats orķestris ir viens no Venēcijas mūzikas festivāla dibinātājiem.

Orķestrim ir vairāk nekā 300 skaņu ierakstu. Tas bieži ieskaņo mūziku televīzijai un kinofilmām, ir daudzu balvu ieguvējs, kuru vidū – Grammy, Grand Prix du Disque, Diapason d'Or  un Itālijas Republikas prezidenta Zelta medaļa.  I Solisti Veneti ir ieguvuši arī Una vita nella musica 2008 balvu, kas tiek uzskatīta par sava veida Nobela prēmiju mūzikā.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

19.11.2012 plkst. 19:00
Latvijas Nacionālā opera

I Solisti Veneti (kamerorķestris, Itālija)
Programmā itāļu zelta klasika: Vivaldi, Rosīni, Botezīni un citu komponistu koncerti stīgām un dažādiem instrumentiem – mandolīnai, obojai, klarnetei, trompetei, vijolei, čellam un kontrabasam

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011