Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Kremerata Baltica un Mihails Pļetņovs (klavieres, Krievija)

Ceturtdien, 2013.gada 4. aprīlī, pl. 19.00

Lielajā ģildē

 

Kremerata Baltica

un

Mihails Pļetņovs (klavieres, Krievija)

 

Programmā – Bahs, Haidns, Mocarts,Vasks

 

 

Šo koncertu nepārspīlējot varētu nosaukt par sensāciju: pēc vairāku desmitgažu pārtraukuma Rīgā atkal spēles izcilais pianists – fenomenālais Mihails PĻETŅOVS. Žurnāls BBC Music Magazine uzskata, ka Mihails Pļetņovs „ik skaņdarbu atskaņo kā paša komponētu, viņa interpretācijas ir satriecošas – diez vai kādam citam pianistam kaut kas līdzīgs ir pa spēkam”.

Mihails Pļetņovs apvieno pianista, diriģenta un komponista talantus. Čaikovska konkursa uzvarētājs (1978), Grammy balvas (2005) un četru Krievijas  Valsts prēmiju (1982, 1993, 1996, 2006) laureāts, kurš atzīts par vienu no lielākajām autoritātēm mūzikā, kā pianists neuzstājās kopš 2006. gada, visu uzmanību veltīdams diriģēšanai un Krievijas Nacionālā orķestra vadīšanai. Maestro toreiz jokoja, ka uzskata par labāku pārkvalificēties no visinteresantākā pianista uz visneinteresantāko diriģentu. 

Savu atteikšanos uzstāties kā pianists viņš skaidroja arī ar mūsdienu instrumentu slikto kvalitāti. Starp citu, kopš 2012. gada viņš ir japāņu mūzikas instrumentu firmas KAWAI oficiālais mākslinieks. Rīgā Pļetņovs spēlēs šīs firmas instrumentu, kas viņam tiks atvests ar speciālu reisu.

Kā pianists iekarojis visu pasauli, Pļetņovs  pēdējo reizi klavieres uz skatuves spēlēja Maskavā un pēc tam apklusa uz sešiem gadiem. Šais gados notika vien daži viņa koncerti Šveicē, kur mākslinieks šobrīd dzīvo. Bet 2012. gads kļuva viņam īpašs: nosvinējis savu 55.jubileju, viņš atgriezās pie klavierēm.  Par godu Puškina Valsts Mākslas muzeja simtgadei, 32. festivālā „Decembra vakari” viņš negaidīti sniedza solokoncertu, kas burtiski uzspridzināja muzikālo Maskavu (savā laikā jaunais Pļetņovs pirmo reizi uzstājās „Decembra vakaros” pēc Svjatoslava Rihtera uzaicinājuma). Maskavas laikrakstos bija rakstīts: „Pļetņovs-pianists… joprojām ir tas pats neaizsniedzami brīnišķīgais mūziķis, smalks, dziļš, noslīpēti subjektīvs un ideālistisks”.

Ar šo programmu viņš uzstāsies arī koncertā Rīgā, kurā īpašs akcents būs visā Baltijā iemīļotā kamerorķestra Kremerata Baltica piedalīšanās. Kopā ar pianistu tas svinēs viņa atgriešanos.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

04.04.2013 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Kremerata Baltica un Mihails Pļetņovs (klavieres, Krievija)
Programmā – Bahs, Haidns, Mocarts,Vasks

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011