Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Festivāls ARTISSIMO!

Maksims Vengerovs (vijole) un kamerorķestris The Master Chamber Players Valencia (Spānija)

 


Mūzikas un mākslas sezona ARTISSIMO 2013

Starptautiskais mūzikas festivāls ARTISSIMO-JŪRMALA

 

 

Trešdien, 2013. gada 10. jūlijā, pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē

 

MAKSIMS VENGEROVS (vijole)

The Master Chamber Players Valencia (kamerorķestris, Spānija)

Diriģents Rikardo Kazero (Ricardo Casero)

 

Programma:

F.Mendelsona Vijoļkoncerts
P.Čaikovska skaņdarbi vijolei un orķestrim

 

 

 

 

 

 

 

 

Maksimam Vengerovam vēl nav 40 gadu, taču jau labu laiku viņš tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu spilgtākajiem, dinamiskākajiem un daudzpusīgākajiem māksliniekiem. Daži kritiķi apgalvo, ka tādi mākslinieki kā Vengerovs paradās reizi simts gados. Citi viņu dēvē par mūzikas kolosu un nesatricināmu klinti. Un visi bez izņēmuma izteic visaugstāko atzinību viņa spēles pilnībai un kaismei, ko izstaro viņa vijoles skaņa. Nu viņš brauc uz Rīgu, lai atskaņotu mūziku no vijolnieku zelta repertuāra.

 

 

Vengerovs ir uzstājies uz leģendārām pasaules skatuvēm ar vislabākajiem orķestriem pasaulslavenu diriģentu (K. Abado, D. Bārenboima, V. Gergijeva, K. Deivisa, L. Māzela, K. Mazūra, Z. Mehtas, R.Muti, M. Pļetņova, A. Papano, J.Temirkanova, V. Fedosejeva, J. Simonova, M. Jansona u.c.) vadībā un sadarbojies ar aizgājušo gadu dižgariem (M. Rostropoviču, Dž. Šolti, J. Menuhinu). 

Vengerovs ir apbērts ar godalgām un balvām skaņu ierakstu jomā (divas Grammy balvas, četras Gramophone Award UK balvas, četras Edison Award balvas; divas Echo Klassik Award balvas, kā arī Amadeus Prize Best Recording, Prix de la Nouvelle, Academie du Disque Victoires de la Musique, Siena Prize of the Accademia Musicale, divas Diapason d’Or, RTL d’OR, Grand Prix Des Discophiles, Ritmo u.c.). Par sasniegumiem atskaņotājmākslā Vengerovs ir saņēmis M.Rostropoviča dibināto prēmiju GLORIA un D.Šostakoviča prēmiju no J.Bašmeta Labdarības fonda.

Vengerovs ir pirmais klasiskās mūzikas pārstāvis, kurš kļuvis par UNICEF Labas gribas sūtni. Ar šo goda titulu viņš ir uzstājies koncertsērijās Ugandā, Kosovā un Taizemē. Mūziķis palīdz Hārlemas atstumtajiem bērniem, piedalās programmās, kas atbalsta bērnus, kuri ir kļuvuši par kara konfliktu upuriem, kā arī programmās, kas cīnās pret bērnu narkomāniju. Dienvidāfrikā ar M.Vengerova atbalstu tika izveidots projekts, kurā dažādu rasu un reliģisko konfesiju bērni tapuši iesaistīti kopīgā mācības procesā.

Vengerovs ir Zārbrikenes Mūzikas augstskolas un Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas profesors, kā arī strādā prestižu starptautisku konkursu žūrijās.

Vengerovs spēlē slaveno Stradivāri vijoli (1727), kura savulaik bija leģendārā Rūdolfa Kreicera īpašumā.

Vengerovs ir sapņojis kļūt par diriģentu un arī kļuvis par to. Taču viņam ir vēl divi sapņi: pašam uzrakstīt kādu skaņdarbu vijolei un uz motocikla šķērsot Ameriku. 

  

Kamerorķestrī Master Chamber Players Valencia spēlē mūziķi no Valensijas operas orķestra, kuru 2006.gadā izveidoja Lorins Māzels un Zubins Mehta. Orķestra dalībniekus atlasīja abi izcilie diriģenti. 2012. gadā tas kļuva arī par filharmonijas orķestri. Orķestra galvenā diriģenta Rikardo Kazero vadībā šis ansamblis ir kļuvis par nacionālā lepnuma objektu. Maestro Kazero ir mācījies Spānijā, Amerikas Savienotajās valstīs, Anglijā un Zviedrijā. Ilgus gadus viņš bija  orķestra mūziķis un spēlēja trombonu, bet, piepildījis savu sapni, kļuva par diriģentu. Šobrīd viņš uzstājas ne vien ar vadošajiem Spānijas orķestriem, bet arī ar Izraēlas, Somijas, Ungārijas un Francijas orķestriem. Nākamās sezonas sākumā viņš stāsies Valensijas Teatro Talia mākslinieciskā vadītāja postenī.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

10.07.2013 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Festivāls ARTISSIMO!

Maksims Vengerovs (vijole) un kamerorķestris The Master Chamber Players Valencia (Spānija)
Programma - F.Mendesons, P.Čaikovskis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011