Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

FESTIVĀLS ARTISSIMO!

Mūzika dvēselei

 


ARTISSIMO

Notes of the Wanderers

Ceturtdien, 2013.gada 8.augustā, pl. 19.00

Sv. Jāņa baznīcā

 

Mūzika dvēselei

 

 

Ksenija Sidorova (akordeons)

Martins Daneks (Martin Danek, oboja, Čehija/Vācija)

 

Glasperlenspiel Sinfonietta (Igaunija)

diriģents Andress Mustonens  (Andres Mustonen)

 

Programmā:

V.A.Mocarts –Divertisments, K.138,

Dž.Pučīni – Chrysantemi/ „Krizantēmas”

un mūsdienu komponistu mūzika.

 

Īpaša vieta programmā ir atvēlēta Hermaņa Brauna fonda pasūtināto darbu pirmatskaņojumiem -  Pētera Vehi (Peeter Vähi, Igaunija) kompozīcijas pirmatskaņojumam Latvijā un Dankana Vorda (Dunkan Ward, Lielbritānija) kompozīcijas pasaules pirmatskaņojumam.

 

 

Notes of the Wanderers (Ceļinieku piezīmes) ir triju Baltijas valstu klasiskās mūzikas festivālu sadarbības projekts, kas pēc divu gadu pastāvēšanas tuvojas noslēgumam. Projektu vada Hermaņa Brauna fonds, un kopā ar fondu to finansē Eiropas Savienība.

Projekta noslēguma koncertā piedalīsies jauni, taču jau pasaules slavu ieguvuši solisti – spožā akordeoniste Ksenija Sidorova, kura savu instrumentu ir izcēlusi profesionālās atskaņotājmākslas skatuves priekšplānā, un obojists Martins Daneks, kura dziļās interpretācijas liek klausītajiem paskatīties uz pazīstamu mūziku no cita redzes leņķa. Pie Glasperlenspiel Sinfonietta kamerorķestra pults stāsies izcils meistars, senās un jaunās mūzikas speciālists Andres Mustonens.

Šī lieliskā ideja radās Hermaņa Brauna fonda direktorei Innai Davidovai 2010.gada vasarā, kad viņa plānoja koncertus nākamajam Ferenca Lista jubilejas gadam. Viņu iedvesmoja romantiskais laikmets un Lista radošais gars. Jo jebkurš mūziķis ir ne vien savas valsts un nacionālās skolas sūtnis, bet arī ceļinieks, kurš sev un publikai atklāj jaunus apvāršņus. Inna iedzīvināja savas idejas ar draugu palīdzību: Viļņā viņu atbalstīja pianiste Mūza Rubackīte un Tallinā – komponists Pēters Vehi.

Šā unikālā projekta mērķis bija mudināt mūziķus un komponistus jaunu radošu ceļu meklējumiem, kā arī atbalstīt jaunus māksliniekus un modināt interesi par klasiskās mūzikas mantojumu plašam klausītāju lokam.

Tādēļ te apvienojās vairāki virzieni, kurus Hermaņa Brauna fonds izstrādāja un realizēja divu gadu laikā. Pirmkārt, tie bija klasiskās mūzikas koncerti. Tajos skanēja komponistu-romantiķu darbi, kuru varonis ir mūžīgais ceļinieks, klejotājs, ideāla meklētājs un kuru vadmotīvs ir alkas pēc Skaistuma. Projekta otra līnija bija saistīta ar komponistiem pasūtinātajiem skaņdarbiem, kuru ideja tieši skar ceļojumu un klejojumu tēmu. Ne mazāk svarīga projekta daļa bija veltīta meistarklasēm, kas tika rīkotas talantīgiem Eiropas jauniešiem.

   


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

08.08.2013 plkst. 19:00
Rīgas Sv. Jāņa baznīca

FESTIVĀLS ARTISSIMO!

Mūzika dvēselei
Programmā: Mocarts –Divertisments K.138, Pučīni – Krizantēmas, Hermaņa Brauna Fonda pasutināto skaņdarbu pasaules pirmatskaņojumi

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011