Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

FESTIVĀLS ARTISSIMO!

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris (Krievija)

 

FESTIVĀLS ARTISSIMO!

 

Otrdien, 2013. gada 27. augustā pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris (Krievija)

 

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents  Ilmārs Lapiņš

Soliste Liene Kinča (soprāns)

 

A.Dvoržāks – 8. simfonija

I.Dunajevskis – mūzika un dziesmas no filmām un operetēm

 

Pirmoreiz Latvijā uzstāsies orķestris no Baikāla krastiem – Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris, kuru no Sibīrijas uz Latviju vedīs latviešu diriģents. „Orķestris no Sibīrijas” – latviešiem šie vārdi skan ar dziļu jēgu, jo Latvija un Sibīrija ir vēsturiski saistītas. Šajos koncertos Latvijas un Sibīrijas mūziķi spēlēs kopā. Mums būs iespēja sajust varenā Baikāla elpu un patieso krievu dvēseli.

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris šogad atzīmē savu 55.gadskārtu. Tas sadarbojas ar pazīstamiem diriģentiem un izciliem solistiem-instrumentālistiem (N.Šahovsku, D.Švarcbergu, V.Repinu, D.Macujevu u.c.), ar Marijas teātra un Lielā teātra dziedātājiem. Orķestris pastāvīgi piedalās tādos festivālos kā Сияние России, Звёзды на Байкале, Дыхание Байкала, koncertē Vācijā, Šveicē, Japānā, Korejā. Pērn tas ar lieliem panākumiem uzstājās Maskavā.

 2009.gadā par orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Rīgā dzimušais Krievijas Nopelniem bagātais mākslas darbinieks Ilmārs Lapiņš. Tagad pat visstingrākie kritiķi atzīst, ka orķestris skan īpaši apgaroti. Emīla Dārziņa mūzikas skolas, Ļeņingradas konservatorijas (prof. I.Musina klase) un Maskavas konservatorijas aspirantūras (prof. B.Haikina klase) absolvents Ilmārs Lapiņš ir stažējies arī pie H.fon Karajana. Viņš ir strādājis Jaroslavļas filharmonijā, Krievijas Lielajā teātrī, Krievijas Prokofjeva simfoniskajā orķestrī, vadījis Tatāru operu un Baškīrijas operu, Tomskas filharmonijas un Sverdlovskas filharmonijas simfoniskos orķestrus. Ilmārs Lapiņš ir Austrijas Goda pilsonis, bijis Austrijas Kultūras ministrijas padomnieks Bosnijas un Hercegovinas jautājumos, vadījis Vīnes Jauno kamerorķestri, sadarbojies ar Vīnes Kameroperu, kā arī ar Teatro Filharmonico di Verona (Itālijā), ar Belgradas Nacionālo operu, Klaipēdas Muzikālo teātri (Lietuvā). Mākslinieks ir uzstājies Krievijā, Eiropas valstīs, Ķīnā, Mongolijā. Irkutskā maestro ar savu orķestri koncertuzvedumos atskaņo arī operas – Verdi Rigoleto, Rimska-Korsakova Cara līgavu, Vāgnera Klīstošo holandieti, Čaikovska Pīķa dāmu.

 Latvijas publikai orķestris piedāvās divas programmas. Otrās koncertprogrammas pirmajā daļā orķestris un diriģents piedāvās publikai A. Dvoržāka Astoto simfoniju, kas tiek uzskatīta par vienu no dižā čehu skaņraža daiļrades virsotnēm. Bet vakara otro daļu mūziķi veltīs padomju laika izcilajam komponistam I.Dunajevskim – viņa nevīstošajām, melodiskajām dziesmām (Dziesma par Odesu, Klusēšana, Zied irbenājs, Dzīru dziesma), mūzikai no operetēm un no pagājušā gadsimta 30., 40., 50., gadu filmām (Kubaņas kazaki, Uzticības pārbaude, Jautrie zēni). Pirmo reizi dziesmu žanrā sevi apliecinās Latvijas Nacionālās operas soliste Liene Kinča. Kopā ar orķestri un maestro Lapiņu viņa jau ir uzstājusies, dziedot Lizas partiju operas Pīķa dāma koncertatskaņojumā Irkutskā, un bijusi tik apburoša, ka sibīrieši patikšanā turpina sadarbību ar dziedātāju


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

27.08.2013 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

FESTIVĀLS ARTISSIMO!

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris (Krievija)
A.Dvoržāks – 8. simfonija, I.Dunajevskis – mūzika un dziesmas no filmām un operetēm

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011