Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

NAKTS LŪGŠANA ar Latvijas Radio kori un zvanu ansambli "Primus"

 

Cantus chori

Piektdien, 2013.gada 13.decembrī pl. 19.00

Svētā Jāņa baznīcā

 

Nakts lūgšana

 

Latvijas Radio koris

(mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava)

un

Rīgas zvanu ansamblis  Primus 

(vadītājs Kristaps Karps)

 

Diriģents Sigvards Kļava

 

 

 

Programmā: Valentīns Silvestrovs, Arvo Perts

 

Koncerts NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā ir kļuvis jau par tradīciju. Jaunā programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas gada tumšākajā laikā. Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija.

Šoreiz koncertā skanēs Valentīna Silvestrova un Arvo Perta mūzika. Diriģents Sigvards Kļava stāsta par komponistiem: „Viņi ir vienā gadā dzimuši, taču katrs ar savu neatkārtojamu mūzikas valodu. Katrs no viņiem ir vesels laikmets mūzikā, bet abu šo autoru radošajā dialogā atklāsies, manuprāt, jauni muzikālie akcenti. Tā ir mūzika, kas spēj apstādināt ierasto laika ritumu un nes Adventa laikam  tik raksturīgo miera, cerību un klusinātu ilgu sajūtu. Šai sajūtai un brīdim ļoti piederīgas man šķiet zvanu ansambļa skaņas, kas būs Latvijas Radio kora muzikālais partneris visa vakara garumā”.

Mūzika, kuru dzirdēsit, varbūt palīdzēs rast atbildi uz tiem lielajiem jautājumiem, kurus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un Renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem…


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

13.12.2013 plkst. 19:00
Rīgas Sv. Jāņa baznīca

NAKTS LŪGŠANA ar Latvijas Radio kori un zvanu ansambli "Primus"
Programmā: Valentīns Silvestrovs, Arvo Perts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011