Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Vīru koris Pareizticīgie dziedoņi ( Krievija) ar jaunu programmu

 

Sestdien, 2014. gada 11. janvārī pl.19.00

Rīgas Domā

 

Svētdien, 2014. gada 12. janvārī pl.16:00

Rēzekne, Latgales Vēstniecībā GORS

 

Vīru koris Pareizticīgie dziedoņi ( Krievija)

Diriģents  Georgijs Smirnovs

 

Maskavas koris Pravoslavnije pevčije  (Pareizticīgie dziedoņi) tika izveidots 1992.gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Krievijā, kur izcilu vīru koru nav mazums, tas pelnīti tiek uzskatīts par labāko kori, kas turpina jau kopš XVI gadsimta Krievzemē pastāvošo dziedošo diakonu koru tradīcijas.

Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem  līdz pat XX gadsimtam ar īpašu uzsvaru uz pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku, tostarp – Aleksandra Kastaļska, Pāvela Česnokova, Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem.

Jau kopš pirmajiem koncertiem koris pārsteidz klausītājus ar savu profesionālo meistarību, cēlo skanējumu un īpašo garīguma gaisotni.

Koris Pravoslavnije pevčije ir piedalījies daudzos starptautiskos festivālos Maskavā, Vācijā, ASV, Šveicē un Itālijā. Visā pasaulē krievu pareizticīgo kormūzika ir ļoti gaidīta. Katoļu un protestantu  baznīcas, kur koris dzied, vienmēr ir pārpildītas. Kopš 1998.gada Pravoslavnije pevčije pastāvīgi koncertē Latvijā pēc Hermaņa Brauna fonda uzaicinājuma (45 koncertus ir apmeklējuši 35 000 klausītāju!).

 

Kora dibinātājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Georgijs Smirnovs – kormeistars un muzikologs – ir Maskavas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas fakultātes absolvents. Pirms kora Pravoslavnije pevčije izveidošanas Georgijs Smirnovs bijis vairāku Maskavas profesionālo vīru koru un baznīcas koru diriģents un kormeistars, kā arī studējis krievu baznīcas dziedāšanas vēsturi. Būdams izdevniecības Muzika redaktors, viņš sagatavojis izdošanai vairākus krievu garīgās mūzikas krājumus. Īpaši atzīmējamas ir 1989. gadā izdotās Sergeja Rahmaņinova Vesperes (Всенощное бдение) – pēc 70 gadu ilgas aizmirstības tas bija viens no pirmajiem krievu garīgas mūzikas izdevumiem. 2012. gadā Georgijs Smirnovs kļuva par arhiereju kora vadītāju Ostankinas baznīcā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.01.2014 plkst. 16:00
Rēzekne, Latgales Vēstniecībā GORS

Vīru koris Pareizticīgie dziedoņi ( Krievija) ar jaunu programmu
Diriģents Georgijs Smirnovs

 

11.01.2014 plkst. 19:00
Rīgas Doms

Vīru koris Pareizticīgie dziedoņi ( Krievija) ar jaunu programmu
Diriģents Georgijs Smirnovs

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011