Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Danças Ocultas (akordeonistu kvartets, Portugāle)

 

Trešdien, 2014.gada 12. februārī pl.19.00

Lielajā Ģildē

 

Danças Ocultas (akordeonistu kvartets, Portugāle)

 

 

Artur Fernandes (Artūrs Fernandess – diatoniskais akordeons)
Francisco Miguel (Fransisko Migels – diatoniskais akordeons)
Filipe Cal (Filipe Kals – diatoniskais akordeons)
Filipe Ricardo (Filipe Rikardo – diatoniskais akordeons)
 
        

Viens izcils akordeonists – tas ir lieliski! Taču četri izcili akordeonisti – tas ir četras reizes lieliskāk! Jauno mūziķu kvarteta Danças Ocultas māksla sajūsmina ne vien viņu tautiešus Portugālē – šo ansambli klausās visa pasaule. Jo tā atskaņotā mūzika runā par mīlestību. Jo šie mūziķi liek mums aizmirst par visām ikdienas rūpēm un raizēm.

Kvarteta nosaukumam nav nekā kopīga ar okultismu.  Tā mūziķi izgudro paši savas dejas – „slēptas”, pirms tam nebijušas, kurām iedvesma tiek smelta no tautas mūzikas, no Tango Nuevo un kamermūzikas. Impresionistiskais folks – tā varētu apzīmēt viņu skaņdarbu stilu, ko raksturo minimālisms, negaidītu pavērsienu un cēlas melanholijas pilnas skaņu gleznas. Tā ir mūzika, kas ar savu magnētismu pievelk un nelaiž vaļā.

Viens no šo mūziķu skolotājiem – slavenais portugāļu akordeonists Gabriēls Gomess – savulaik viņiem deva viedu padomu izpētīt pašiem savu skaņu pasauli un atrast pašiem savu mūzikas valodu.  Viņi sekoja meistara mācībai. Un mūziķu sadarbība ar horeogrāfu Paulo Ribeiro un Gulbenkian Ballet trupu, viņu regulārās uzstāšanās starptautiskos festivālos un lielie panākumi mūzikas gadatirgū Womex 2010 ansamblim atnesa pasaules slavu. Viņi ir spēlējuši Vīnē, Zalcburgā, Kopenhāgenā, Luksemburgā un Budapeštā, koncertceļi ir veduši viņus cauri Holandei, Taivānai, Spānijai, Itālijai, Šveicei, Vācijai… Taču galvenais – viņi ir radījuši paši savu mūzikas Visumu, kurā mēs visi jūtamies līksmi un labi.

Danças Ocultas ir vērts redzēt un dzirdēt!


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.02.2014 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Danças Ocultas (akordeonistu kvartets, Portugāle)
Danças Ocultas (akordeonistu kvartets, Portugāle)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011