Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Jazz Orchestra of the Concertgebouw (Holande) & Grammy balvas ieguvējs Roy Hargrove (Rojs Hargrovs, trompete, ASV)

 

Trešdien, 2014.gada 2. Jūlijā pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē


Jazz Orchestra of the Concertgebouw (Holande)

&

Grammy balvas ieguvējs

Roy Hargrove (Rojs Hargrovs, trompete, ASV)

 


Orķestra vadītājs – Henk Meutgeert (Henks Mēthērts, Holande)

 

 

Visi pazīst slaveno Concertgebouw simfonisko orķestri no Amsterdamas. Taču ne visi zina, ka tam ir „jaunākais brālis” – džeza orķestris. Tajā spēlē 18 mūziķi, īstas holandiešu džeza zvaigznes, un bieži viņiem pievienojas tādi izcili mūsdienu mākslinieki kā Čiks Korea, Brenfords Marsaliss, Džeimss Kārters, Rišārs Galjano, Dī Dī Bridžvotere, Džesija Normena un daudzi citi. Šis Nīderlandes vadošais džeza orķestris, kas sniedz ap 35 koncertiem gadā, šovasar uzstāsies Dzintaros!

 

The Jazz Orchestra of the Concertgebouw  ir dibināts 1996.gadā. Savu skanīgo vārdu tas ieguva trīs gadus vēlāk. Ik sezonu orķestris pulcē 35 000 klausītāju koncertos Eiropā, Dienvidamerikā, Amerikas  Savienotajās valstīs, Āfrikā, Ķīnā un Japānā.

2007. gadā orķestris izveidoja savu skaņu ierakstu firmu JOC Records un tūliņ pat ierakstīja savu pirmo disku. Kopš tā laika gandrīz ik gadu orķestris izdod jaunu albumu. Kopā ar holandiešu solistiem tas ieskaņo galvenokārt holandiešu džeza mūziku. Orķestra diski ir pieprasīti visā pasaulē. 2010.gadā tam tika piešķirta Edison Jazz&World balva par albumu Blues for the Date.

The Jazz Orchestra of the Concertgebouw sadarbojas arī ar jauniem māksliniekiem, atskaņojot gan klasiku, gan mūsdienu mūziku.

Draudzības saites orķestri vieno ar tā „vecāko brāli” – simfonisko orķestri, kā arī ar vienu no pasaules lielākajiem džeza klubiem Bimhuis Amsterdam  un ar Holandes TV un radio.

Orķestra vadītājs Henks Mēthērts (viņš ir gan diriģents, gan izcils komponists, gan aranžētājs) ir saņēmis prestižo Bird Award  balvu, orķestra pianists Peters Bētss ir Martial Solal balvas laureāts, un ģitārists Martins van Itersons ir Dutch Bird Award balvas laureāts.

Trompetists Rojs Hargrovs, Grammy balvas laureāts par afro-kubiešu  projektu Crisol, ir viens no savas paaudzes spožākajiem džeza māksliniekiem, kurš sen jau iemantojis nepārspējamas zvaigznes statusu. Viņš nepārtraukti cenšas iet neiemītus ceļus mūzikā.

Būdams solists un uzstādamies ansambļa the Roy Hargrove Quintet sastāvā, viņš vada arī orķestri Roy Hargrove Big Band, kas uzstājas uz tādām lielām skatuvēm kā Hollywood Bowl, Yoshi’s, Central Park un the Blue Note Jazzclubs.

Šajā sezonā kā īpašais viesis viņš ir uzaicināts piedalīties Jazz Orchestra of the Concertgebouw vieskoncertos Eiropā. Pēc koncerta Jūrmalā Rojs Hargrovs uzstāsies Amsterdamā.

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

02.07.2014 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Jazz Orchestra of the Concertgebouw (Holande) & Grammy balvas ieguvējs Roy Hargrove (Rojs Hargrovs, trompete, ASV)
Džeza koncerts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011