Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

LUDWIG VAN BEETHOVEN SYMPHONY NO.9 IN IMAGES

 

Otrdien, 2014.gada 1. jūlijā pl. 19.00

Dzintaru koncertzālē

 

LUDWIG VAN BEETHOVEN

SYMPHONY NO.9 IN IMAGES

 

Ludviga van Bēthovena Devītā simfonija vizuālos tēlos.

Tobiasa Melles (Vācija) multimediāls projekts

 

Ludvigs van Bēthovens - Ceturtais klavierkoncerts

 

Solisti:

Liene Kinča (soprāns)

Irina Dolženko (mecosoprāns, Krievija)

Danilo Formadža (Danilo Formaggia, tenors, Itālija)

Egīls Siliņš (bass)

 

Vestards Šimkus  (klavieres)

 

Liepājas simfoniskais orķestris,

Valsts Akadēmiskais koris Latvija,

 

diriģents Gintars Rinkēvičs (Gintaras Rinkevičius, Lietuva)

 

 

Šīs nebijušās izrādes koncepcijas autors ir Tobiass Melle no Minhenes. Viņš ir čellists, kurš kādreiz spēlējis dažādos orķestros. Bet viņš ir arī ceļotājs, fotogrāfs un pēc dabas - filozofs. Un vēl viņš ļoti mīl cilvēkus. Ar fotokameru un partitūru ceļasomā viņš ir apceļojis visu zemeslodi. Šo braucienu rezultātā ir radies pasaulē pazīstamais projekts SYMPHONY IN IMAGES, kurā apvienojušās visas Tobiasa kaislības: mūzika, fotomāksla un vēlme pastāstīt cilvēkiem par to, kā viņš redz pasauli, kā izprot dzīvi un kas būtu jādara, lai tā kļūtu labāka.

 

Koncerti SYMPHONY IN IMAGES  -  tās nav vienkārši fotoprojekcijas mūzikas pavadījumā. Tā ir savdabīga izrāde, kas notiek neparastā gaisotnē. Tobiasa Melles negaidīto un ļoti personisko foto asociāciju rezultātā mūsu sajūtas kļūst asākas un mūzika iegūst jaunu skanējumu. Mēs it kā pirmo reizi dzirdam gan Riharda Štrausa Alpu simfoniju, gan Čaikovska Piekto, gan Bēthovena Devīto.

Ludviga van Bēthovena Devītā simfonija ir viens no grandiozākajiem cilvēces gara darbiem, īpaši vērtīga vēstures un mūzikas mantojuma lappuse. Komponēta pirms gandrīz 200 gadiem, tā līdzīgi visiem meistardarbiem, laikam ejot, paliek tikpat laikmetīga un katra paaudze dzird tajā kaut ko savu.

Ne Tobiass Melle, ne izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus neatbild mums uz jautājumu „kas ir prieks?”, taču piedāvā savus ceļus, lai to atrastu.

 

Vestards Šimkus ir sācis apgūt klavierspēli piecu gadu vecumā. Emīla Dārziņa mūzikas skolā Rīgā viņš mācījies pie Rutas Švinkas, Ligitas Muižarājas, Teofīla Biķa un Sergeja Osokina. Karalienes Sofijas Mūzikas augstskolā Madridē studējis pie Dmitrija Baškirova un Klaudio Martinesa Mēnera, Dienvidkalifornijas universitātē Losandželosā – pie Daniela Polaka, Riharda Štrausa konservatorijā Minhenē – pie Vadima Suhanova. Mācījies kompozīciju pie Pētera Vaska.

Starptautisku uzmanību sev pievērsis, sekmīgi sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Čehijas filharmonijas orķestri, Kremerata Baltica, Ziemeļrietumvācu filharmonisko orķestri, Birmingemas simfonisko orķestri. Viņš uzstājies tādās prestižās koncertzālēs kā Konzerthaus (Vīnē), Opera City (Tokijā), Konserthuset (Stokholmā), Maskavas konservatorijas Lielā zāle,  Rudolfinum (Prāgā), Concertgebouw (Amsterdamā) un tādos slavenos starptautiskajos festivālos kā Kisingenes vasara, Bergenas festivāls, Gidona Krēmera festivals Lokenhauzā, Kremerata Baltica festivāls Siguldā, Stokas pie Trentas festivāls, Stavangeras kamermūzikas festivāls, Al Bustan festivāls Beirutā…

Vestards Šimkus ir ieguvis pirmo vietu vairākos starptautiskajos pianistu konkursos, to vidū – 5.Bādkisingenes klavieru olimpiādē (Vācijā, 2007) un 55.Starptautiskajā Marijas Kanalsas konkursā Barselonā (Spānijā, 2009).

Sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Lorenss Fosters, Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Anu Tali, Eri Klass, Džonatans Dārlingtons, Olari Eltss, Salvadors Brotonss, Voldemārs Nelsons. Sniedzis koncertus Eiropā, ASV, Vidējos Austrumos, Japānā, Ķīnā.

Vestards Šimkus bijis fonda New Names of the Planet stipendiāts, viņam piešķirts Igaunijas  Baltās zvaigznes ordenis, Latvijas Lielā mūzikas balva 2002  un 2009 (par Pētera Vaska klaviercikla  Gadalaiki atskaņojumu). Viņš ir ieskaņojis 7 solo albumus.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.07.2014 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

LUDWIG VAN BEETHOVEN SYMPHONY NO.9 IN IMAGES
Tobiasa Melles (Vācija) multimediju projekts. Solists - Vestards Šimkus (klavieres)

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011