Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Taipei Philharmonic Orchestra (Taipejas Filharmonijas orķestris, Taivāna)

 

Trešdien, 2014.gada 16.jūlijā pl. 19.00

Dubulti, Evaņģēliski luteriskā baznīcā (Baznīcas ielā, 13)

 

Taipei Philharmonic Orchestra (Taipejas Filharmonijas orķestris, Taivāna) 

 

 

Koncertmeistars Shien-ta Su (Sjeņda Su, vijole)

Soliste Hui-Ying Liu-Tawaststjerna  (Hueijina Liu-Tavastcjerna, klavieres)

 

Programmā: 

Volfgangs Amadejs Mocarts – Devītais klavierkoncerts

Dmitrijs Šostakovičs – Devītais stīgu kvartets

Ķīniešu tautas mūzika

Šā orķestra izsmalcinātie priekšnesumi paliek atmiņā uz ilgu laiku!.. Tā par Taipejas filharmoniskā orķestra koncertu rakstījuši Vašingtonas mūzikas kritiķi. Viņu kolēģi no Bostonas sajutuši īpaši elektrizētu gaisotni šajā vakarā, savukārt Vīnes kritiķi secinājuši, ka šo mūziķu interpretācijā Šūberts palikšot mūžam dzīvs. Skaidrs, ka tik emocionālas atsauksmes raisījušās tāpēc, ka Taipejas filharmoniķu spēle saviļņo ne tikai vienkāršos klausītājus, bet arī visu zinošos kritiķus. Un ikviens, pamanījis orķestra afišu, tūdaļ cenšas tikt uz tā koncertu.  Mēs šovasar baudīsim orķestra kamersastāva uzstāšanos.

 

Taipejas filharmoniskā orķestra kamersastāvā spēlē 17 spoži mūziķi. Vēl 1990.gadā viens no ievērojamajiem ASV kritiķiem Viljams Ruso atzīmēja, ka visas orķestra grupas ir vienlīdz izcilas. Kopš tā laika mūziķu meistarība ir tikai augusi.

Mūsu koncertā orķestra kamersastāvs uzstāsies koncertmeistara Sjeņdas Su vadībā. Mūzikas izglītību viņš ir ieguvis Francijā un orķestrī strādā kopš 1990.gada. Viņš ir pazīstams visa pasaulē (arī Latvijā!) kā lielisks solists un kamermūziķis.

Mocarta klavierkoncertā solo partiju atskaņos pianiste Hueijina Liu-Tavastcjerna. Kopš 1982.gada viņa dzīvo Somijā, bet līdz tam viņas radošā dzīve bijusi saistīta ar Buenosairesu, Ņujorku un Parīzi. Viņa ir viena no pazīstamākajām Somijas pianistēm – uzstājas kopā ar tādiem diriģentiem kā Esa-Peka Salonens un Oko Kamu, koncertē kopā ar Patriku Galuā un Polu Torteljē…Bieži viņa uzstājas klavieru duetā kopā ar savu vīru Ēriku Tavastcjernu. Turklāt viņa ir izcila pedagoģe un mūzikas zinātniece: viņa ir viena no The Piano Key metodes autorēm, kā arī Sibēliusa klaviermūzikas redaktore un Rahmaņinova daiļrades pētniece. Savulaik viņa vadījusi klavieru katedru Sibēliusa Mūzikas akadēmijā, bet šobrīd ir Somijas Šopēna biedrības prezidente.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

16.07.2014 plkst. 19:00
Dubulti, Evaņģēliski luteriskā baznīcā (Baznīcas ielā 13)

Taipei Philharmonic Orchestra (Taipejas Filharmonijas orķestris, Taivāna)
Programmā Mocarts, Šostakovičs, tautas mūzika

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011