Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Nikolajs Luganskis (klavieres, Krievija)

 

Sestdien, 2014.gada 15. novembrī, pl.19.00

Lielajā Ģildē

 

Nikolajs Luganskis (klavieres, Krievija)

 

Programmā – Franča Šūberta un Sezāra Franka mūzika, Pētera Čaikovska „Lielā sonāte”

 

Iedvesma… Inteliģence… Dabiskums… Nevainojamība… Iedzimta poēzijas izjūta… Dieva dzirksts… Turklāt viņš „dziļi rok”. Luganskis ir īsts dārgumu meklētājs un skaistuma pielūdzējs – neviena vērtīga detaļa, neviena komponista slēpta doma nevar paslēpties no viņa.

Ar viņu nav viegli, jo viņš daudz prasa no klausītāja. Galvenais – radošu sadarbošanos. „Cilvēks, kurš iet uz koncertu, lai kaut ko saņemtu, relaksētos un nomierinātos, ir slikts klausītājs. Labs klausītājs iet uz koncertu, lai kopā ar mākslinieku radītu kaut ko jaunu un nozīmīgu”, – tā teic Nikolajs Luganskis, kura koncertu mēs gaidām ar nepacietību. 

Maskavas konservatorijas absolvents, izcilās krievu pianistes Tatjanas Nikolajevas un Sergeja Dorenska  skolnieks Nikolajs Luganskis  savā daiļradē turpina krievu pianisma skolas tradīcijas.  Pēc uzvaras Baha konkursā Leipcigā un Rahmaņinova konkursā Maskavā viņš triumfēja arī 10. Starptautiskajā Čaikovska konkursā (1994). Sekoja gan Terensa Džada starptautiskā prēmija, gan gada labākā solista tituls, ko viņam piešķīra prestiži žurnāli un laikraksti, gan vairākas  Echo Klassik  balvas. Šobrīd Krievijas Tautas mākslinieks Nikolajs Luganskis ir Maskavas filharmonijas solists.

Luganskis ir uzstājies 44 pasaules valstīs… Viņa koncertzāles ir gan Maskavas konservatorijas Lielā zāle, gan Amsterdamas Concertgebouw zāle, kā arī Palais des Beaux-Arts Briselē, Wigmor Hall un Royal Albert Hall  Londonā, Gaveau, Théâtre des Champs-Elysées  Parīzē,  Conservatoria Verdi  Milānā, Gasteig Minhenē, Hollywood Bowl  Losandželosā, Avery Fisher Hall  Ņujorkā, Auditoria Nacionale  Madridē,  Konzerthaus Vīnē,  Suntory Hall  Tokijā… Vislabākie pasaules orķestri aicina mākslinieku būt par solistu savos koncertos.

Viņa repertuārā ir 50 krievu un ārzemju komponistu klavierkoncerti, kurus Nikolajs Luganskis ir atskaņojis gandrīz 600 reižu, sadarbojoties ar 165 pasaules diriģentiem, tostarp ar Kentu Nagano, Jevgēņiju Svetlanovu, Mihailu Pļetņovu, Genādiju Roždestvenski, Vasīliju Sinaiski, Juriju Temirkanovu, Vladimiru Fedosejevu, Valēriju Gergijevu, Kristofu Ešenbahu, Pāvo Berglundu, Nēmi Jērvi, Rikardo Šaijī, Vladimiru Jurovski…

 Kamermuzicēšanā viņa partneri ir Vadims Repins, Miša Maiskis, Anna Ņetrebko, Šostakoviča stīgu kvartets un citi slaveni mūziķi. 

Pianista ieskaņojumi, kas iemūžināti ierakstu firmā Warner-Classics, vairākkārt ir ieguvuši Diapason d’Or  balvu. 

Interesanta nianse mākslinieka biogrāfijā – Nikolajs Luganskis ir sporta meistars šahā.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

15.11.2014 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Nikolajs Luganskis (klavieres, Krievija)
Programmā – Šūberts, Franks, Čaikovskis

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011