Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Bruņurupuču salas stīgu kvartets

Bruņurupuču salas stīgu kvartets

Dāvids Balakrišnans (David Balakrishnan), vijole
Evans Praiss (Evan Price), vijole
Denijs Seidenbergs (Danny Seidenberg), alts
Marks Samers (Mark Summer), čells

Programmā L. Bernsteina, D.Gēršvina, J.S.Baha, D.Brubeka, T.Monka, Č.Korea, A.Vivaldi, E.Džismonti, L.van Bēthovena, F.Dzapas, P. de Riveras, M.Ravela, P.Čaikovska un citu komponistu, kā arī kvarteta dalībnieku skaņdarbu aranžējumi. Programmu piesaka paši izpildītāji.

Mūsdienu izcilais čellists Jo-Jo Ma šo fenomenālo kvartetu nosaucis par autentisku un kaislīgu vienotu balsi, kurā var sadzirdēt kaut ko ārkārtīgi radošu.

Laikraksta St Louis Post-Dispatch kritiķis ir pārliecināts, ka šis kvartets iebrāzies mūsu laikā tikpat vētraini, cik Bēthovens reiz Vīnē.

Bet laikraksta Springfield Union News komentētājs atklāti piedāvājis saviem lasītājiem: “Ja šogad tu iesi uz koncertu tikai vienreiz, tad droši izvēlies Turtle Island. Bauda ir garantēta”.

 

Šī savādā stīgu kvarteta nosaukums ir aizgūts no Amerikas aborigēnu mitoloģijas, un liekas, ka līdz ar vārdu ansamblis ir saņēmis dabas dotu spēku, izturību un drosmi jaunu ceļu laušanai.

Kvartets piedzimis 1985.gadā no komponista un vijolnieka Dāvida Balakrišnana pārdomām, pētījumiem un meklējumiem. Ansambļa jaunradē Rietumeiropas klasiskās kvartetu mūzikas estētika ir tik cieši sakausējusies ar XX gadsimta Amerikas popmūzikas stiliem, ka rezultātā izveidojusies jauna estētika: salinieki ieskatās tālā pagātnē, bet spēlē jaunā gadsimta mūziku.

Viņi ceļo caur labi pazīstamu klasiku un džezu, caur indiāņu mūzikas folkloru un blūzu, caur bosanovu, New Age un svingu… Viņus interesē formas un faktūras svaigums, stīgu improvizācijas atdzimšana, nepierakstītu tautas dziedājumu atjaunošana, eiropeiskās saknes un iezemiešu maģija.

Bruņurupuču salas stīgu kvartets – tas ir gan klasiskais meinstrīms, gan alternatīva sala pasaules mūzikas okeānā.

Dāvids Balakrišnans ir kvarteta pamatlicējs, komponists, vijolnieks, ASV mūzikas balvu laureāts, divkārt ticis nominēts GRAMMY balvai. Viņa interesantāko skaņdarbu vidū ir sacerējums mandolīnu kvartetam un vijolei, oktets diviem kvartetiem, kā arī “Zirnekļa sapņi” septiņās daļās, ko atskaņojis Detroitas simfoniskais orķestris Nēmes Jervi vadībā.

Evans Praiss strādā ansamblī kopš 1997.gada. Viņš ir pazīstams kā plaša profila vijolnieks, kurš spēlē folku, blūzu, tradicionālo džezu un klasiku. Viņš arī sadarbojas ar citām grupām, īpaši bieži muzicējot kopā ar čigānu svinga bandu The Hot Club of San-Francisco.

Denijs Seidenbergs ir altists, komponists un aranžētājs, kurš strādā kvartetā kopš 1993.gada. Pirms tam viņš spēlējis daudzos orķestros, tai skaitā - New York City Opera, American Symphony Orchestra, New Your City Ballet, Brooklyn Philharmonic, kā arī uzstājies gan Brodveja šovos, gan kopā ar Stīvu Reihu, Laizu Minelli, Led Zeppelin un vadījis savu rokgrupu Spy. Denijs ir pazīstams kā pianists, vijolnieks un, būdams arī seno instrumentu lietpratējs, dažādu baroka mūzikas ansambļu dalībnieks.

Marks Samers ir komponists un viens no izcilākajiem mūsdienu džeza čellistiem. Viņš spēlē kvartetā kopš tā dibināšanas dienas. Pirms satikšanās ar saliniekiem viņš strādājis simfoniskajos orķestros un kamerorķestros, kā arī džeza grupās. Samera tehnika ir viņa paša know-how: kaut kas no kontrabasa spēles, kaut kas no ģitāras spēles, kaut kas – paša izgudrots. Viņš arī pasniedz čella spēli un koncertē kopā ar citiem mūziķiem. Nesen notikusi viņa ekstravagantākā uzstāšanās Taosas kalnā 11 000 pēdu augstumā, kur Marks spēlēja no ledus izgatavotu čellu.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

31.03.2003 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Bruņurupuču salas stīgu kvartets
Tā ir klasiska džeza un džezs klasiskā stilā. Koncertā Jūs dzirdēsiet brīnišķīgus L. Bernsteina, Dž. Geršvina, J.S. Baha, D. Brubeka, Č. Korea, A. Vivaldi, E. Gismonti, L. van Bēthovena, F. Zapas, M. Ravēla, P. Čaikovska darba aranžējumus.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011