Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Barbara Hendricks & her Blues Band (Barbara Hendriksa un viņas blūzbends)

 

Pirmdien, 2015. gada 3. augustā pl.19.00

Dzintaru koncertzālē

 

Barbara Hendricks & her Blues Band

(Barbara Hendriksa un viņas blūzbends)

 

Programmā “Blues Everywhere I Go” 

Mathias Algotsson (Matiass Algotsons – klavieres un ērģeles B3) 

Max Schultz (Makss Šulcs – ģitāra)

Chris Montgomery (Kriss Montgomerijs – sitamie instrumenti)

Clas Lassbo (Klass Lasbo – kontrabass),  

 

kā arī

Ulf Englund (Ulfs Englunds – gaismas) 

Julien Ferry (Žiljēns Ferī – skaņa)

Olivier Casaÿs (Olivjē Kazaiss– izrādes vadītājs)

 

Latvijā pirmo reizi koncertēs Barbara Hendriksa – viena no mūsdienu izcilākajām operdziedātājām, īsta megazvaigzne. Ar viņas vārdu lepojas gan Amerikas Savienotās valstis, kur Hendriksa dzimusi un mācījusies, gan Eiropa, kur viņa dzīvo šobrīd.

Interesanti, ka pirms nodošanās mūzikai topošā primadonna bija beigusi pilnu matemātikas un ķīmijas kursu universitātē un 20 gadu vecumā ieguvusi bakalaura grādu dabas zinībās. Un tikai tad viņa nolēma mācīties Džuljarda mūzikas skolā Ņujorkā. Viņai arī laimējās piedalīties Marijas Kallasas meistarklasēs.

Barbara Hendriksa debitēja Sanfrancisko operas teātrī Kavalli operā Ormindo un jau nākamajā gadā spoži dziedāja Klāras lomu Gēršvina operā Porgijs un Besa. Pateicoties vokālajam un dramatiskajam talantam, Barbara Hendriksa kļuva par izcilu un pieprasītu mākslinieci uz visām pasaules lielākajām operskatuvēm – tādām kā La Scala, Covent Garden, Parīzes opera, Metropolitan opera…

Augsta profesionalitāte, dramatiskais talants, unikāla balss – tas viss padara katru Barbaras Hendriksas koncertu vai izrādi par neaizmirstamiem svētkiem.

Mākslinieces repertuārā ir gandrīz 30 soprāna partiju Mocarta, Pučīni, Verdi, Ofenbaha, Bizē, Guno un Riharda Štrausa operās. Viņa piedalījusies vairākās mūsdienu komponistu operu pasaules pirmizrādēs – tādās kā Žilbēra Amī D'un espace déployé, Deivida Del Trediči Final Alice, Pētera Etveša Angels in America, kā arī Kšištofa Penderecka, Arvo Perta, Svena Dāvida Sandstrema un Bruno Mantovani lielformas darbu pirmatskaņojumos.

Dziedātājas kamermūzikas programmas allaž ir bijušas publikas un kritikas interešu epicentrā. Viņa ne vien pārsteidz ar savu apjomīgo vācu mūzikas  repertuāru, bet ir arī izcila franču, amerikāņu un skandināvu komponistu kamermūzikas interprete. Hendriksas koncertmeistaru lokā bijuši un ir tādi pazīstami pianisti kā Dmitrijs Aleksejevs, Jefims Bronfmans, Radu Lupu, Marija Žoau Pireša, Andrāšs Šifs un Pīters Serkins.

Māksliniece ir ieskaņojusi vairāk nekā 80 albumu kopā ar tādiem diriģentiem kā Daniels Bārenboims, Leonards Bernstains, Herberts fon Karajans, Lorins Māzels, Zubins Mehta, Džordžs Šolti… Divdesmit gadu garumā viņas solo albumi ieskaņoti  tikai un vienīgi ierakstu studijā EMI CLASSICS. 1998.gadā viņa piedalījās Pučīni operas Turandota vēsturiskajā uzvedumā Pekinas Aizliegtajā pilsētā. Viņa ir gan filmējusies, gan strādājusi Kannu kinofestivāla žūrijā (1999).

1994.gadā notika Hendriksas džeza debija Montrē (Montreux Jazz Festival). Kopš tā laika māksliniece regulāri uzstājas visprestižākajos džeza festivālos pasaulē.

Barbara Hendriksa ir ne vien dziedātāja ar vienu no Eiropas un Amerikas skaistākajām balsīm, bet arī cilvēks, kurš augstu vērtē taisnību un brīvību. Viņa aktīvi cīnās par bēgļu pilsoniskajām tiesībām un ir ANO labas gribas vēstniece. 1991. un 1993. gadā viņa koncertēja Dubrovņikos un Sarajevā, bet 1998.gadā izveidoja savu Miera un samierināšanās fondu (the Barbara Hendricks Foundation for Peace and Reconciliation).

Par saviem mākslinieciskajiem sasniegumiem un humānajām aktivitātēm dziedātāja ieguvusi daudzas balvas. Viņa ir Francijas Mākslas un literatūras, ka arī Goda leģiona ordeņa kavaliere, vairāku Eiropas un ASV universitāšu goda doktore, Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas locekle un Astūrijas prinča prēmijas laureāte.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

03.08.2015 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

Barbara Hendricks & her Blues Band (Barbara Hendriksa un viņas blūzbends)
Programmā “Blues Everywhere I Go”

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011