Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Fanfare Ciocărlia (čigānu brass orķestris, Rumānija)

 

Otrdien, 2015.gada 4. augustā pl. 20.00

Dzintaru koncertzālē

World Music Award Radio ВВС balvas laureāts
Fanfare Ciocărlia (čigānu brass orķestris, Rumānija)

Un atkal Dzintaros mēs dzirdēsim „cīruļa dziesmu” – tā no rumāņu valodas tulkojams šā ansambļa nosaukums.

18 gadu pastāvēšanas laikā slavenais rumāņu čigānu orķestris Fanfare Ciocărlia ir sniedzis vairāk nekā 1500 koncertu 50 pasaules valstīs. Paši muzikanti saka: „Rumānijā tādu orķestru ir daudz, taču mēs spēlējam ātrāk par visiem”. Protams, ka būtība nav ātrumā, bet aizrautībā un iedvesmā. Viņu mūzika ir svētki, emociju vētra!

Visi orķestra Fanfare Ciocărlia dalībnieki ir dzimuši mazā ciematiņā Zeče-Pradžini, kur dzīvo tikai 400 cilvēku. Viņi visi ir radinieki vecumā no 22 līdz 70 gadiem, notis nepazīst. Liekas, ka šie pasakainie muzikanti ir ieradušies pie mums taisnā ceļā no Emira Kusturicas filmām (starp citu, tieši viņi ir ieskaņojuši mūziku tādam filmām kā Underground un Melnais kaķis, baltais kaķis). Viņu mūzika – tas ir rumāņu folkloras, klezmeru mūzikas, amerikāņu svinga, turku un arābu dziedājumu raibs mistrojums. Te – Bregoviča melodijas, ieskaitot viņa Kalašņikovu, te – tāda klasika kā Elingtona Karavāna vai Monti Čardašs, te – Džona Barija tēma no filmas par Džeimsu Bondu.

Orķestris Fanfare Ciocărlia ir pārmantojis rumāņu čigānu pūtēju ansambļu tradīcijas, kuras, savukārt, sakņojas Osmaņu impērijas laika turku kara orķestru mūzikā. Tā netiek pierakstīta notīs, un instrumenti kalpo desmitiem gadu. Arī mūsu varoņi sākumā spēlēja, kā nākas, tikai kāzās un bērēs. 1996.gadā šos svētdienas muzikantus (ikdienā – vienkāršus zemniekus, kalējus, segliniekus) atklāja ciemiņš no Vācijas – skaņu inženieris Heinrihs Ernsts. Viņš bija tik ļoti sajūsmināts, ka visu savu naudu ieguldīja, lai izveidotu orķestri Fanfare Ciocărlia.

Pirmo koncertu un disku panākumi bija satriecoši. 2006.gadā pēc albuma Gili Garabd iznākšanas orķestris Fanfare Ciocărlia tika nosaukts par Eiropas labāko grupu un apbalvots ar World Music Award Radio ВВС. 2012. gadā ansamblis ir uzstājies Nobela Miera prēmijas pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

Šobrīd orķestrim ir iznākuši jau deviņi diski, tas uzstājas Eiropas festivālos, koncertē Japānā, Austrālijā un Amerikas Savienotajās valstīs. Taču svētkos savā dzimtajā ciematā muzikanti spēlē joprojām.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

04.08.2015 plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāle

Fanfare Ciocărlia (čigānu brass orķestris, Rumānija)
Un atkal Dzintaros mēs dzirdēsim „cīruļa dziesmu” – tā no rumāņu valodas tulkojams šā ansambļa nosaukums.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011