Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ČAIKOVSKIS NON-STOP. GALA KONCERTS

 

Ceturtdien, 2015.gada 2.jūlijā pl.19.00

Dzintaru koncertzālē

 

ČAIKOVSKIS NON-STOP. GALA KONCERTS

 

„Čaikovskis non-stop. Gala koncerts”: simfoniskās mūzikas šedevri un labākās operu ārijas

 

Atzīmējot ģeniālā krievu komponista 175. gadskārtu, ARTissimo saviem klausītājiem pasniegs neticami dāsnu dāvanu. Tūliņ pēc festivāla atklāšanas koncerta (30.jūnijā Dzintaru koncertzālē Latvijā pirmo reizi vienā vakarā izskanēs Čaikovska Pirmais klavierkoncerts, Vijoļkoncerts, kā arī Variācijas par rokoko tēmu un Svinīgā uvertīra „1812.gads”) mūs gaida vēl viens notikums – vērienīga koncertprogramma, kuras atskaņojumā piedalīsies Latvijas labākais basbaritons, starptautisku slavu iemantojušais  dziedonis Egils Siliņš, mūsu publikas mīlule – Krievijas Tautas skatuves māksliniece, Lielā teātra soliste, Krasnojarskas operas mākslinieciskā vadītāja, mecosoprāns Irina Dolženko, Rīgas brīnumbērns – vijolnieks Daņiila Bulajevs, Lučāno Pavaroti īpašās balvas ieguvēja konkursā Gian Battista Viotti International Opera Singing (Itālijā) – soprāns Laura Teivāne un Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris, kas pazīstamā diriģenta Aleksandra Sladkovska vadībā kļuvis par ierakstu firmas SONY Music Entertainment Russia oficiālo seju, par biežu viesi Medici.tv un Mezzo.tv, par daudzu festivālu dibinātāju un dalībnieku un šodien ir viens no pieciem labākajiem Krievijas simfoniskajiem orķestriem!

 

„Čaikovskis non-stop. Gala koncerts” parādīs, ka īsta māksla nepazīst robežu. Krievu dvēseliskums un vēriens tajā apvienosies ar itāļu siltumu un kaismi, jo programmā iekļautas Čaikovska simfoniskās fantāzijas „Itāļu kapričo” un „Romeo un Džuljeta”,  nemaz nerunājot par operu ārijām – visiem ir zināms, ka šis žanrs radies Apenīnu pussalā!


 

Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris

Diriģents Mihails Mosenkovs (Krievija)
Solisti: Laura Teivāne, Irina Dolženko, Egils Siliņš, Daniils Bulajevs un citi

 

Programmā:     P.Čaikovskis – fragmenti no operām, Itāļu Capriccio, Uvertīra fantāzija "Romeo un Džuljeta"

 

 

Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris (Kazaņa)

 

Šī spožā mūziķu kopa no Kazaņas ir viens no labākajiem Krievijas orķestriem. Valērijs Gergijevs tam pasūtina uzstāšanos abonementu cikla koncertos Marijas teātra koncertzālē. Maskavas Valsts konservatorija to izvēlas Čaikovska Ceturtās simfonijas atskaņojumam komponista jubilejas gadā. Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris rīko daudzus festivālus („Deniss Macujevs pie draugiem”, „Baltie ceriņi”, „Rahlina sezonas”, „Kazaņas rudens”, „Radošs atklājums”, Concordia), īsteno daudzus izglītojošus un labdarības projektus. Orķestra koncertus translē Eiropas vadošie televīzijas mūzikas kanāli – Medici.tv un Mezzo.tv. Orķestra albumus izdod tādas godājamas ierakstu firmas kā Sony Music un RCA Red Seal.

 

Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris sadarbojas ar vadošajiem mūsdienu akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Viņu vidū ir Sofija Gubaiduļina un Gija Kančeli, Deniss Macujevs un Mihails Pļetņovs, Gidons Krēmers un Nikolajs Luganskis, Olga Borodina un Dmitrijs Hvorostovskis, Vladimirs Spivakovs un Jurijs Bašmets.

 

Šis gads Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskajam orķestrim ir īpašs. Noslēdzas tā 50.koncertsezona. Un 50 gadi aprit orķestra mākslinieciskajam vadītājam Aleksandram Sladkovskim. Orķestris un diriģents kopā ir jau piecus gadus – arī tas ir iemesls priecāties.

 

Festivāls Artissimo lepojas ar iespēju iepazīstināt savus klausītājus ar izcilo Krievijas orķestri, ka arī piedāvāt burvīgo vasaras programmu!

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

02.07.2015 plkst. 19:00
Dzintaru koncertzāle

ČAIKOVSKIS NON-STOP. GALA KONCERTS
Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris. Diriģents Mihails Mosenkovs(Krievija) un solisti

Programmā: P.Čaikovskis – fragmenti no operām, Itāļu CAPRICCIO, Romeo un Džuljeta

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011