Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Darja Zemele (klavesīns) un Marī Remandē (Marie Remandet) soprāns, Francija

 

Piektdien, 2015.gada 17.jūlijā pl.19.30

Dubulti, Evaņģēliski luteriskā baznīcā (Baznīcas ielā, 13)

 

 

Darja Zemele (klavesīns)

un Marī Remandē (Marie Remandet) soprāns, Francija


 

Programmā – Skarlati, Hendelis, Monteverdi

 

Darjai Zemelei ir 23 gadi. Viņas ceļš pie iemīļotā instrumenta nebija viegls. Meitene mācījās klavierspēli Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Maskavas Centrālajā mūzikas skolā, Jūrmalas mūzikas skolā un pat Amsterdamas konservatorijā, lai pēkšņi saprastu, ka nevis klavieres, bet klavesīns ir viņas īstais aicinājums. Pie izciliem klavesīnistiem viņa mācījusies gan privāti, gan meistarklasēs – Latvijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Francijā, Lielbritānijā un ASV. Kopš 2012.gada Darja mācās klavesīnspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lionas Valsts konservatorijā. Kaut arī viņas karjera ir tik tikko sākusies, viņa jau sniegusi pirmos solokoncertus Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē, spēlējusi Korsikā, Bāzelē un vairākkārt – Parīzē.

 

Arī 30 gadus vecā francūziete Marī Remandē no Burgundijas neatrada savu īsto mūziķes profesiju uzreiz. Pirms pilnīgas nodošanās akadēmiskajai dziedāšanai viņa bija ieguvusi vijolnieces diplomu. Taču daba ņēma virsroku, un meitene nolēma mainīt savu likteni. Viņa iestājās Lionas Valsts konservatorijā un visu uzmanību veltīja senās mūzikas atskaņošanai. Lai izkoptu stila izjūtu, veselu gadu Marī pavadīja Scuola Civica Milānā, mācoties pie Roberto Balkoni.

 

Šobrīd viņa aktīvi piedalās Lionas un savas dzimtās Šalonas pie Sonas  koncertdzīvē. Baroka laika komponistu laicīgie un sakrālie skaņdarbi ir viņas kaislība. Šīs mūzikas atskaņošanai ir nepieciešamas īpašas zināšanas un prasmes, arī vokālā virtuozitāte, taču Marī apņēmīgi iet ceļu, kuru izvēlējusies, un ir gatava parādīt mūsu klausītājiem, ko jau ir sasniegusi.

 

Domeniko Skarlati pārsteidzošās klavesīnsonātes sāsta par XVIII gadsimta Itāliju ne mazāk spilgti kā Tjepolo gleznas. Ekstātiski skaisti ir Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbi. Un dievišķi ir Klaudio Monteverdi madrigāli –  viņa pirmie mēģinājumi vokālajā rakstībā, kas pavisam drīz komponistu aizveda pie jauna žanra – operas – radīšanas.

 

Izsmalcinātā programma, kas skanēs īpašā vietā – Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurā valda cēla un romantiska gaisotne, līdz ar talantīgo, jauno mākslinieču šarmu klausītājiem sola neaizmirstamu vakaru.

 

 

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

17.07.2015 plkst. 19:30
Dubulti, Evaņģēliski luteriskā baznīcā (Baznīcas ielā, 13)

Darja Zemele (klavesīns) un Marī Remandē (Marie Remandet) soprāns, Francija
Jaunās mākslinieces koncerts festivālā ARTISSIMO!

Programmā – Skarlati, Hendelis, Monteverdi

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011