Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Mariama Bacašvili (klavieres, Gruzija)

  

Lisztomania

 

Piektdien, 2015. gada 20. novembrī, pl.19.00

Lielajā ģildē

 

10. Ferenca Lista Starptautiskā pianistu konkursa Utrehtā  (2014) Grand Prix ieguvēja

Mariama Bacašvili (klavieres, Gruzija)

 

Programmā - Mocarts, Lists

 

Lists savulaik tika atzinies, ka klavieres viņam ir tas pats, kas “jūrniekam viņa fregate un arābam – viņa zirgs ”. Viņš dēvēja klavieres par savu alter ego, savu valodu un savu dzīvi.  1841.gadā kāds laikraksta The Musical World kritiķis rakstīja: “Lists ir mūzikas spozmes ziemeļblāzma, pērkondārdošu harmoniju Niagāra”. Savukārt pasaku meistars un burvis Hanss Kristiāns Andersens pēc kāda Lista koncerta sacīja:  “Viņš ir kā cietējs dēmons, kuram pie klavierēm ir jāatbrīvo sava dvēsele”.


 

Taču šķiet, ka ikkatrs mūsdienu pianists Lista mūzikai liek klāt arī kaut ko no sevis.

Arī Mariamas Bacašvili devums ir papildinājis pasaules listiānu, kaut gan viņai ir tikai 22 gadi. Pēc Mariamas uzvaras Ferenca Lista 10. Starptautiskajā Utrehtas pianistu konkursā visi uzgavilēja: „Tas ir kaut kas īpašs!” Žūrija atzīmēja viņas tiešumu, smalkumu un gaumīgās interpretācijas, nemaz nerunājot par „atlētisko spēku un poētisko toni”. Viņa ir pirmā sieviete – Grand Prix ieguvēja konkursa vēsturē, kurā izpelnījās arī Preses balvu un Juniora balvu.

Mariama ir beigusi Centrālo Mūzikas skolu dzimtajā Tbilisi un Lista Mūzikas augstskolu Veimarā.  Pēc uzvaras konkursā savas durvis viņai atver labākas koncertzāles un viņu gaida lieliski orķestri. Mariama uzstājas tādos festivālos kā Beethovenfest Bonnā, Pianofortissimo Festival Boloņā un Delft Chamber Music Festival. Viņas uzvaras koncertturneja notiek Ķīnā,  Brazīlijā, Amerikas Savienotajās valstīs, Dienvidāfrikā, Krievijā, Indonēzijā, Gruzijā, Spānijā, Vācijā, Francijā, Beļģijā, Nīderlandē, arī Latvijā.

2016./2017. g. sezonā ECHO (European Concert Hall Organisation) ir izvēlējusies Mariamu par savu Uzlecošo zvaigzni (Rising Star). Jaunā mūziķe uzstāsies uz 21 Eiropas koncertskatuves, ieskaitot Vīnes Musikverein un Amsterdamas Concertgebouw.

Mariama Bacašvili ir Deutsche Stiftung Musikleben stipendiāte.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

20.11.2015 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Mariama Bacašvili (klavieres, Gruzija)
Programmā Mocarts, Lists

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011