Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

Borodina stīgu kvartets ( Krievija)

 

Ceturtdien, 2015.g. 12. Novembrī pl.19.00
Lielajā ģildē


Dzīva leģenda

Borodina stīgu kvartets (Krievija)

Rubens Agaronjans (1.vijole)

Sergejs Lomovskis (2.vijole)

Igors Naidins (alts)

Vladimirs Baļšins (čells)

 

Programmā:

Aleksandrs Borodins – Otrais stīgu kvartets Re mažorā 

Dmitrijs Šostakovičs – Astotais stīgu kvartets do minorā, op.110 

Ludvigs van Bēthovens – Piecpadsmitais stīgu kvartets  la minorā, op. 132

Jau septiņus gadu desmitus Borodina kvartets – viens no vecākajiem kamermūzikas ansambļiem pasaulē, kas ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā – tiek slavēts par dziļu kamermūzikas izpratni un vērā ņemamu tās atskaņošanu. Cildināts par rūpīgi pārdomātām Bēthovena un Šostakoviča mūzikas interpretācijām, kvartets labi pārzina mūziku amplitūdā no Mocarta līdz Stravinskim.

Borodina kvartetu 1945.gadā izveidoja četri Maskavas konservatorijas studenti: Rostislavs Dubinskis, Vladimirs Rabejs, Jurijs Nikolajevskis un Mstislavs Rostropovičs, kura vietā drīz vien nāca Valentīns Berļinskis. Nodēvējuši sevi par Maskavas filharmonijas kvartetu, desmit gadus vēlāk viņi mainīja nosaukumu un kļuva par Borodina kvaretu. 

Borodina kvartets savā 70.gadskārtā piedāvā iespēju pārliecināties par estētisko vērtību nepārtrauktību šajā unikālajā ansamblī un gan bijušo, gan esošo ansambļa mūziķu pilnīgu nodošanos kvarteta spēles augstajai mākslai. Kopš 1945.gada pasaule ir mainījusies līdz nepazīšanai, taču Borodina kvartets ir saglabājis uzticību skanējuma skaistumam, tehniskai izcilībai un dziļi vērīgai muzicēšanai.

          Daily Telegraph Australia ir nodēvējis Borodina kvarteta mūziķus par „krievu dižmeistariem”. Viņu īpašā saikne ar krievu repertuāru ir balstīta uz krievu stīgu kvartetu mūzikas pīlāru Borodina, Čaikovska un Šostakoviča, kā arī Gļinkas, Stravinska, Prokofjeva un Šnitkes mūzikas nemitīgu daudzināšanu, atskaņošanu un ieskaņošanu. Kvartets ir kļuvis pazīstams tieši ar savām krievu mūzikas interpretācijām, kas raisījušas kritiķu atzinību visā pasaulē. Frankfurter Allgemeine Zeitung raksta: „tie nav četri atsevišķi mūziķi, bet viens vesels, ārkārtīgi virtuozs 16-stīgu instruments”.

          Līdzās kvartetu atskaņošanai Borodina kvartets regulāri piesaista izcilus mūziķus sava kamermūzikas repertuāra paplašināšanai. Kvarteta skatuves partneru vidū ir bijuši tādi meistari kā Svjatoslavs Rihters, Jurijs Bašmets, Maikls Kolinss, Mario Brunello, Elizabete Ļeonska, Kristofs Ešenbahs un Boriss Berezovskis. Kvartets arī regulāri sniedz meistarklases.

           2015.gadā Borodina kvartets savu jubileju svin, uzstājoties visā pasaulē – Maskavā, Sanktpēterburgā, Roterdamā, Tokijā, Stambulā, Monreālā, Vankūverā, Amsterdamā, Varšavā, Londonā, Frankfurtē, Honkongā, Maiami un Filadelfijā, Berlīnē, Cīrihē, Vīnē un Rīgā, arī Šlēzvigas-Holšteinas festivālā, Rheingau festivālā un festivālos „Tokijas pavasaris”, Snape Proms, „Stambulas mūzika” un „Dvoržāka Prāga”.

          2015. gadā Borodina kvartets ir kļuvis par Starptautiskās Šostakoviča balvas laureātu.

 


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

12.11.2015 plkst. 19:00
Lielā Ģilde

Borodina stīgu kvartets ( Krievija)
Programmā Bēthovens, Borodins, Šostakovičs

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011