Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

The Katona Twins (ģitāru duets, Ungārija)

 

Svētdien, 2015.g. 1. Novembrī pl.18.00
Latvijas Nacionālās bibliotēkas ZIEDOŅA ZĀLĒ (Rīga, Mūkusalas 3)

Ziemas mūzikas festivāla WINTERFEST atklāšanas koncerts
The Katona Twins(ģitāru duets, Ungārija)

Programmā: Bahs, Rosīni, De Falja, Tedesko, Pjacolla, The Katona Twins

Izrādās, ka rīdzinieki ir lieli ģitārspēles mīļotāji. Varbūt tādēļ, ka mums pašiem nav savu pasaulslavenu ģitāristu. Toties ungāriem, piemēram, ir – un pat dvīņubrāļu ģitāristu duets The Katona Twins. Fakts, ka viņi ir dvīņi, vairāk patīk žurnālistiem. Savukārt publiku sajūsmina viņu meistarība.


 

Duets The Katona Twins pirmoreiz pie mums uzstājās pirms 10 gadiem. Peters un Zoltāns Katonas ir dzimuši 1968.gadā. Kā solisti un dueta mūziķi viņi mācījušies Bēlas Bartoka konservatorijā Budapeštā, Kaseles Mūzikas akadēmijā un Frankfurtes Mūzikas augstskolā Vācijā. Taču ar iegūtajām zināšanām viņiem nepietika, un abi iestājās Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, to absolvējot ar izcilību.

The Katona Twins  ir tādu prestižu ģitāristu konkursu uzvarētāji, kādi ir konkursi Montelimarā (Francija) un Bubenroitā (Vācija). Viņi ir arī Kaseles Kultūras balvas, S.T.Johnson Foundation un Laura Ashley balvas ieguvēji. Viņi ir pirmie ģitāristi, kuriem piešķirta prestižā Borletti-Buitoni balva.

Petera un Zoltāna spēle ir izraisījusi sajūsmu Frankfurtes Alte Oper teātrī, Ķelnes Filharmonijā, Vīnes Konzerthaus zālē, Amsterdamas Concertgebouw zālē un lepnajās Londonas koncertzālēs Purcell Room un Wigmore Hall. ASV viņi ir uzstājušies Ņujorkā (Carnegie Hall's Weill Recital Hall), Vašingtonā un Klasiskās ģitāras spēles biedrībās vairākās Amerikas pilsētās. Ar savu ģitāru trauslajām skaņām viņi ir piepildījuši gan Berlīnes filharmonijas zāli, gan Čaikovska zāli Maskavā, gan Suntory Hall Tokijā un pat Aizliegto pilsētu Pekinā.

2009.gadā The Katona Twins, būdami koncertsērijas Night of the Proms solisti, uzstājās visā Eiropā, kur viņus dzirdēja pusmiljons klausītāju. Viņi ir muzicējuši kopā ar Jojo Ma un Ketrinu Stotu, un ar tādiem augstākās klases orķestriem kā BBC Concert Orchestra un London Sinfonietta.  

Tā viņi dzīvo un lido: no koncerta Sanfrancisko uz BBC tiešraidi Londonā un tad atpakaļ – saņemt kārtējo balvu Floridā. Viņu vasara ir pilna festivāliem: Ungārijā, Itālijā, Anglijā, Vācijā, Īrijā…

The Katona Twins spēlē visu mūziku, kas ģitārai ir uzrakstīta. To, kas nav uzrakstīta, viņi aranžē. Vai komponē paši. Viņiem patīk spēlēt kopā ar orķestriem Vivaldi, Pjacollas un Kastelnuovo-Tedesko mūziku, kā arī mūsdienu mūziku – tās netrūkst nekad, jo daudzi komponisti atrod viņu spēlē vēl nebijušas krāsas un komponē speciāli brāļu Katonu duetam.

Gribot negribot ir jāpiekrīt gan kādam emocionālam laikraksta Palm Beach Post žurnālistam, kurš izsaucies: „ Brāļi Katonas burtiski izrauj publiku ārā no krēsliem!“,  gan tam, ko publicējis kāds uz komplimentiem skops The Daily Telegraph komentētājs: “The Katona Twins ir labākais ģitāru duets pasaulē”.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

01.11.2015 plkst. 18:00
Latvijas Nacionālās bibliotēkas ZIEDOŅA ZĀLĒ (Rīga, Mūkusalas 3)

The Katona Twins (ģitāru duets, Ungārija)
Ziemas mūzikas festivāla WINTERFEST atklāšanas koncerts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011