Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

ARTISSIMO CINEMA

«KARMENA» (rež. Karloss Saura, 1983.g.)

  

Otrdien, 2016. gada 26. jūlijā pl. 19.00

Jūrmalas Pilsētas Muzejā

 

ARTISSIMO-CINEMA  

 

«KARMENA» (rež. Karloss Saura, 1983.g. 102 min.)

 

Prospēra Merimē (Prosper Mérimee) noveles „Karmena” brīva, poētiska, dejiski muzikāla adaptācija ar Žorža Bizē operas „Karmena” mūziku. Spānija, 1982.gads, režisors – Karloss Saura (Carlos Saura), horeogrāfs – Antonio Gadess (Antonio Gades). Lomās: Antonio Gadess, Laura del Sola (Laura del Sol), Pako de Lusija (Paco de Lucia), Pepa Floresa (Pepa Flores), Kristīna Oijosa (Cristina Hoyos), Huans Antonio Himēness (Juan Antonio Jiménez) un citi.

 

BAFTA prēmija kategorijā „Labākā filma svešvalodā”, Starptautiskā Kannu festivāla prēmijas Karlosam Sauram – par izciliem mākslinieciskajiem sasniegumiem un tehniskā Grand Prix, Monreālas Vispasaules kinofestivāla prēmija kategorijā „Festivāla populārākā filma”. Dažādos kinofestivālos un profesionālu institūciju vērtējumā filmai bijušas kopskaitā 17 nominācijas, ieskaitot nomināciju „Oskara” balvai,  no kurām 9 gadījumos tā arī uzvarējusi.

 

Tiem, kurus interesē flamenko, Karlosa Sauras (1932) vārds ir teju labāk pazīstams nekā kinomīļiem. Būtībā šis spānis ir izgudrojis jaunu žanru – folklorā balstītu kinomūziklu, kurā dejotāji un mūziķi ir ne mazāk nozīmīgas personas kā režisors un kura stilistika daļēji atgādina televīzijas uzvedumu vai koncertfilmu. Pianistes dēls un mākslinieka brālis Karloss Saura savās filmās apbrīnojami dabiski vienā veselumā sakausē dažādus mākslas veidus. Gan tad, kad Bizē melodijas „Karmenā” nonāk izcilā ģitārista Pako de Lusijas rokās, gan tad, kad Merimē sižets top izspēlēts divreiz – uz skatuves, kur flamenko trupa mēģina deju izrādi „Karmena”, un „reālajā dzīvē” – horeogrāfa Antonio un galvenās lomas vētrainās atveidotājas, kuras vārds arī ir Karmena, mīlas stāstā (vēl viena stīga, kas vieno izdomu un īstenību, ir tā, ka horeogrāfu Antonio atveido horeogrāfs Antonio Gadess), – no sajūsmas un baudas skatītājam noreibst galva.


 

Hermaņa Brauna Fonds turpina jaunu, vēl nebijušu projektu – muzikālo filmu festivālu.

No animācijas līdz mākslas filmām, no operu līdz mūziklu ekranizējumiem! Slavenas un iemīļotas filmas ienesīs savu neatkārtojamu akcentu festivālā ARTISSIMO un papildinās tā mūzikas programmu.

Visi filmu demonstrējumi – bez maksas! 

Lūdzam rezervēt ielūgumus HBF mājas lapā www.hbf.lv


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

26.07.2016 plkst. 19:00
Jūrmalas Pilsētas Muzejā

ARTISSIMO CINEMA

«KARMENA» (rež. Karloss Saura, 1983.g.)
BAFTA prēmija kategorijā „Labākā filma svešvalodā”, Starptautiskā Kannu festivāla prēmijas Karlosam Sauram – par izciliem mākslinieciskajiem sasniegumiem un tehniskā Grand Prix, Monreālas Vispasaules kinofestivāla prēmija kategorijā „Festivāla populārākā filma”. Dažādos kinofestivālos un profesionālu institūciju vērtējumā filmai bijušas kopskaitā 17 nominācijas, ieskaitot nomināciju „Oskara” balvai, no kurām 9 gadījumos tā arī uzvarējusi.

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011