Sākumlapa     Izdrukāt

 LV    RU    EN  

Koncertu cikli un īpašas norises vietas

LEONS BAKSTS UN VIŅA LAIKA VAROŅIPiektdien, 2016. gada 22. jūlijā, ieeja no pl. 19:00

Mākslas Muzejs RĪGAS BIRŽA

LEONS BAKSTS UN VIŅA LAIKA VAROŅI

Izstāde, lekcija, koncerts

Lekcija notiek krievu valodā

Hermaņa Brauna fonds turpina atklāt aizvien jaunus apvāršņus un priecēt mākslas mīļotājus Latvijā! Mūs gaida četri brīnišķīgi vasaras vakari „Rīgas Biržā”, kurus piepildīs mūzika, glezniecība un saviesīgas tikšanās ar lieliskiem sarunbiedriem un glāzi vīna. Senāk šādas tikšanās dēvēja par salonu sarunām. Tomēr neviens salons nespētu saviem apmeklētājiem piedāvāt iespēju skatīt vērienīgu muzeja ekspozīciju. Hermaņa Brauna fonda mākslas vakaru centrā būs izstāde „Leons Baksts un viņa laiks”, viens no lielākajiem mākslas dzīves notikumiem Latvijā 2016.gadā. Par izcilo meistaru, kura 150.gadskārta pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēta visā pasaulē, stāstīs fonda aicinātie viesi, kuru vidū ir gan Tretjakova galerijas direktore Zelfira Tregulova (Krievija) un izstādes kurators Vladimirs Sčastnijs (Baltkrievija), gan aizrautīgais mākslas zinātnieks Valērijs Panasjuks (Ukraina). Arī vakaru muzikālā daļa būs tieši saistīta ar Bakstu – koncertos tiks atskaņoti darbi, kas saistīti ar Sudraba laikmetu un „Mākslas pasauli” (Mir iskusstv) vai ar pazīstamajām Sergeja Djagiļeva „Krievu sezonām”, kas Bakstam atnesa Eiropas slavu.

 

22.jūlijs. Pirmais vakars. „Leons Baksts un Eiropas mākslas kultūra XX gadsimta sākumā. Personības un konteksts”. Sčastnijs. Dolženko. Davidova.

 

Diplomāts, tulkotājs, kolekcionārs, Baltkrievijas Republikas Nacionālās komisijas UNESCO lietās ekspriekšsēdētājs un Belgazprombank mākslas konsultants Vladimirs Sčastnijs ir ne vien uz Rīgu atvestās izstādes kurators, bet arī grāmatas „Ļevs Baksts. Ar Ugunsputna spalvu rakstīta dzīve” autors. Šī izvērstā eseja nelīdzinās zinātniskai monogrāfijai. Toties cik daudz tajā faktu un negaidītu stāstu no mākslinieka dzīves!...

 

Ar grāmatu, kas šogad izdota Minskā, Latvijas publikai būs iespēja pirmo reizi iepazīties Hermaņa Brauna fonda vakarā, bet muzikālā dāvana klausītājiem būs Lielā teātra solistes, Krievijas Tautas skatuves mākslinieces Irinas Dolženko koncerts. Viņa atskaņos fragmentus no Modesta Musorgska un Nikolaja Rimska-Korsakova operām, kas savulaik izrādītas „Krievu sezonu” laikā Parīzē, un Sergeja Rahmaņinova romances. Klavieres spēlēs pazīstamā Latvijas pianiste, Hermaņa Brauna fonda vadītāja Inna Davidova.


Koncerts notiek:

Datums, laiks, vieta

Koncerts

Biļešu cenas

22.07.2016 plkst. 19:00
Mākslas Muzejs RĪGAS BIRŽA

LEONS BAKSTS UN VIŅA LAIKA VAROŅI
Izstāde, lekcija, koncerts

 

Apskatīties pasūtījumu vēsturi
Jūsu e-pasts:

© Hermaņa Brauna fonds | Izstrādāts Profero, 2002-2011